Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Gardas meitenes» apsūdz nacionālā naida kurināšanā

Drošības policija (DP) lūgusi prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret divām «Gardas meitenēm»: Līgu Muzikanti un Ilzi Liepu. Viņas tiek apsūdzētas nacionālā naida kurināšanā. Par to otrdien vēsta laikraksts «Diena».

«Gardas meitenes», kuras nule panāca tiesā labvēlīgu lēmumu sūdzībā pret žurnālistu Kārli Streipu (pazīstamais žurnālists radioraidījumā bija viņas nosaucis par «kazām»), pašas iekūlušās ķezā ar publikāciju avīzē «DDD».

Šī publikācija ir atrodama «DDD» pagājušā gada oktobra numurā. Tajā Saeimas deputātiem uzdots jautājums, kad no Latvijas deportēs Borisu Cileviču (TSP), Jakovu Plineru (PCTVL) un Tatjanu Ždanoku (PCTVL), ebrejus nodēvējot šo tautu aizskarošā vārdā.

Kā vēsta «Diena», Rīgas tiesu apgabala prokuratūra DP nosūtītos materiālus saņēmusi un patlaban tos izvērtē.

«DDD» redaktore Muzikante uzsvērusi, ka tas ir «DDD» viedoklis. Viņa uzskata, ka šī ir safabricēta lieta, kas viņai atgādinot padomju laikus, kad «represijas tika vērstas pret cilvēkiem, kas domā par brīvu Latviju».

Šī ir pirmā krimināllieta, kas ierosināta saistībā ar Aivara Gardas un viņa sekotāju darbībām, lai gan viņu nacionāli radikālā organizācija Latvijas Nacionālā fronte (LNF) DP redzeslokā bijusi jau vairākus gadus un integrācijas sekretariāts jau vairākkārt prokuratūrai lūdzis izvērtēt «DDD» publikāciju saturu.

Krimināllieta ierosināta pēc Krimināllikuma 78. panta 1. daļas par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai arī ar naudassodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

Muzikante nepiekrīt, ka «DDD» publikācijas varētu veicināt nacionālo naidu.

Tikmēr bijušais sabiedrības integrācijas lietu ministrs Nils Muižnieks (LPP) jau agrāk pauda cerību, ka līdz ar krimināllietu «Gardas meitenēm» vairs nebūs iespējas saņemt akreditācijas un «tēlot žurnālistes».

Viena no viņām — Liene Apine — ne tikai darbojas kā «DDD» žurnāliste, bet arī strādā Saeimā par sekretāri Aleksandra Kiršteina (TP) vadītajā Ārlietu komisijā.