Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesībsarga birojam piedāvā krietni mazākas summas, nekā prasīts

Valdība otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos priekšlikumus Saeimā izskatāmajam Tiesībsarga biroja likumprojektam, paredzot biroja izveidei piešķirt ievērojami mazākas summas par Saeimas deputātu prasītajām.

Tā kā Tiesībsarga birojs tiks veidots uz Valsts cilvēktiesību biroja (VCB) bāzes, izdevumu aprēķinos 2006. un 2007. gadam FM par pamatu ņēmusi VCB paredzēto finansējumu. Tiek plānots, ka 2006. gadā jaunveidojamā biroja uzturēšanai būs vajadzīgi 92 500 lati, bet 2007. gadā — 89 700 lati.

Šīs summas ir ievērojami mazākas nekā iepriekš izvērtēšanai valdībā iesniegtajā biroja finansējuma plānā, kas paredzēja, ka gadā iestādes darba nodrošināšanai būs vajadzīgi 575 950 lati. Lielākā summa — 305 800 latu — esot nepieciešama atalgojumiem.

FM taisnojās, ka tā nav piedalījusies likumprojekta izstrādē, tāpēc tās rīcībā neesot pilnīgas informācijas par biroja izveides iecerēm un tam vajadzīgo finansējumu, tāpēc, vadoties no VCB līdzšinējā darbinieku skaita, funkcijām un budžeta, piedāvātas šādas summas.

Valdība vienojās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai iesniegt Finanšu ministrijas priekšlikumus Tiesībsarga biroja likumprojekta precizēšanai.

Finanšu ministrija ierosina likumā noteikt, ka jaunveidojamā biroja konsultatīvās padomes un darba grupas darbosies bez atlīdzības. Tāpat ierosināts svītrot no likumprojekta normu, kas paredz, ka Tiesībsarga biroja budžeta pieprasījums līdz iesniegšanai Ministru kabinetā bez tā piekrišanas nav grozāms.

Valdība atbalstīja arī priekšlikumu, ka tiesībsarga un biroja darbinieku atalgojumu un sociālās garantijas noteiks Ministru kabineta noteikumi.

Finanšu ministrija uzsver, ka nav atbalstāma likumprojektā paredzētā norma, ka tiesībsarga amatalga tiek piesaistīta ministra algai, tādējādi nosakot divkāršu piesaisti, ņemot vērā, ka ministru algas jau ir piesaistītas sabiedriskajā sektorā strādājošo iepriekšējā gada vidējās darba algas apmēram.