Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bonhans: Mazliet saules aukstā ūdenī

Es saku Laimdots Mūrnieks. Un jūs redzat saules apspīdētus kokus. Koki  — trausli, kaili, lūdzoši, neaizsargāti, bet sargājoši pilsētu, dabu un arī mūs, ir mākslinieka zīmols. Vēl ir trauslo balerīnu pasaule — muzikāla un noslēpumā tīta, ir SIEVIETE — no zemes un kaislībām norobežota dieviete, sapņu tēls — sargājams un dievināms. Portrets. Akts.

Iedvesmas avots ir reāla būtne. Modelītis. Ilgus gadus būdams gleznošanas darbnīcas vadītājs, viņš, protams, arī pats gleznoja, iedvesmojoties no skaistās realitātes, lai radītu savu glezniecisko realitāti, kurā portretiskā līdzība nebūtu pat jāmeklē.

Mākslinieks mīl pilsētu. To ritmu, ko veido ēkas, ielas, siluets. Šī pilsētainava ir nosacīta. Romantiska. Dekoratīva.

Laiks ir nepturams un arī Laimdots Mūrnieks jau ierakstāms vecmeistaros. Šogad maijā jau 83. dzīves gads, un vairāk kā 60 gadus konsekventi iets pa jaunībā nosprausto, atrasto dzīves ceļu. Šī nemainība, atpazīstamība arī ir vērtība.

Gleznotāja LAIMDOTA MŪRNIEKA personālizstāde «MAZLIET SAULES AUKSTĀ ŪDENĪ» no 26. maija līdz 12. jūnijam galerijā «Bonhans» Skārņu iela 7-3

Darba laiks:  Pirmdiena — piektdiena  11–19  //  sestdiena  11–18  //  svētdiena  12–16

[s:7565]