Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rosinās pazemināt PVN likmi pārtikai

Lai samazinātu inflācijas spiedienu, Ekonomikas ministrija (EM) rosinās pazemināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi pārtikai līdz 5%. Tā otrdien žurnālistus informēja ekonomikas ministrs Krišjānis Kariņš (JL).

Darba grupa, kas izvērtēja inflācijas tendences, secinājusi, ka inflācijas spiediena samazināšanai vēl uz gadu varētu atlikt arī PVN ieviešanu apkurei.

Par efektīvāku tomēr tiek uzskatīta PVN samazināšana pārtikai, kas, pēc EM aprēķiniem, varētu pazemināt inflāciju par vairāk nekā diviem procentpunktiem.

Kā informēja Kariņš, PVN neieviešana apkurei ļautu inflāciju pazemināt par 0,9 procentpunktiem.

EM aprēķinājusi, ka 2006. gadā budžeta ieņēmumi varētu būt par aptuveni 125 miljoniem latu lielāki, nekā prognozē Finanšu ministrija, līdz ar to izdotos segt zaudējumus, kurus radītu PVN likmes pazemināšana pārtikai.

Patlaban Ekonomikas ministrija strādā pie ziņojuma valdībai. Kariņš gan atturējās prognozēt, kad tieši ar šiem ierosinājumiem varētu iepazīstināt Ministru kabinetu.

Salīdzinot ar 2004. gada aprīli, šā gada aprīlī patēriņa cenas pieaugušas par 6,9%: preču cenas pieaugušas par 6,9%, bet pakalpojumu cenas — par 7,2%.

Šā gada janvārī gada inflācija bija 6,6%, februārī — 6,9%, bet martā — 6,4%. Pērn aprīlī gada inflācija sasniedza 5%.