Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Populārākais alkoholiskais dzēriens šogad — vīns «Kagor»

Šā gada pirmajā ceturksnī populārākais alkoholiskais dzēriens Latvijā bijis vīns «Kagor», bet iecienītākā alus šķirne — «Aldara Pilzenes». Tā aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Komunikāciju nodaļas priekšniece Agnese Grīnberga.

Otrais populārākais alkoholiskais dzēriens bijis degvīns «Kaznacheiskaya», kam seko «3 graudu degvīns», savukārt ceturtajā vietā šogad bijis degvīns «LB vodka», piektajā vietā ierindojies dzirkstošais vīns «Rīgas šampanietis», sestais populārākais bijis degvīns «Moskovskaya».

Septītajā vietā iecienītāko alkoholisko dzērienu skalā ierindojušies alkoholiskie kokteiļi «Long Drink», astotais iecienītākais alkoholiskais dzēriens bijis brendijs «Bonaparte», devītais populārākais dzēriens bijis «Rīgas melnais balzams», bet desmitais — ābolu sidrs «Lucky Dog».

Kā informēja Grīnberga, otrā populārākā alus šķirne bijusi «Aldara gaišais», trešajā vietā ir alus «Euro», ceturtajā — «Cēsu gaišais», piektajā — «Aldara» ražotais «Zelta» alus, bet sestajā vietā — «Cēsu Premium», kam seko «Bauskas gaišais», «Tērvetes» alus. «Rubenis gaišais» un «Aldara apinītis».

Visvairāk alkoholisko dzērienu šogad pārdevusi AS «Latvijas balzams» — 37,68% no kopējā realizētā alkohola apjoma, tam seko SIA «Mobil plus ADV», kura realizētais alkoholisko dzērienu apjoms bijis 12,20%, un SIA «L.I.O.N. & Ko», kas pārdevis 9,97% no pavisam realizētā alkohola.

Ceturtajā vietā pēc realizētā alkoholisko dzērienu apjoma ierindojusies SIA «Latalko», kas pārdevusi 6,11% no kopumā realizētā alkohola, šai sabiedrībai seko SIA «Berlat grupa» ar 5,06% pārdotā alkohola, SIA «Park MV», kas pārdevusi 4,99% no pavisam realizētajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

AS «Cēsu alus» šā gada pirmajos trijos mēnešos pārdevusi 4,54% no kopējā realizētā alkohola apjoma, SIA «Jaunalko» realizējis 3,13%, SIA «Eirovīns» — 2,11%, bet SIA «Tabakas nams grupa», kas pārdevis 1,83% no kopējā realizētā alkoholisko dzērienu apjoma.

Pēc realizētā alus apjoma lielākais tirgotājs šā gada trijos mēnešos bijis AS «Aldaris», kas pārdevis 39,25% no kopējā realizētā alus apjoma, tam seko «Cēsu alus» ar 18,24% pārdota alus, SIA «Griģis un Ko» — ar 12,07%, AS «Lāčplēša alus» — ar 4,47%, SIA «Bauskas alus» — ar 3,82% no pavisam realizētā alus.

AS «Kimmels Rīga» šogad realizējis 3,57% no pavisam realizētā alus, SIA «Piebalga alus» realizētā alus apjoms bijis 3,36%, AS «Agrofirma Tērvete» — 3,07% un šādu pašu apjomu pārdevis SIA «Alus nams», savukārt SIA «Alus avots» realizējis 2,22% no pavisam Latvijā šogad realizētā alus.

Grīnberga informēja, ka akcīzes nodoklis par alkoholiskajiem dzērieniem un alu kopumā šā gada pirmajos trīs mēnešos iekasēts Ls 13,9 miljonu apmērā, kas ir par Ls 1,3 miljoniem jeb par 10% vairāk, nekā pērnā gada pirmajā ceturksnī.

Akcīzes nodokļa ieņēmumi par alkoholiskajiem dzērieniem, izņemot alu, šā gada pirmajos trīs mēnešos bijuši Ls 12,2 miljoni, kas ir par Ls 1,3 miljoniem jeb par 12% vairāk, nekā pērn šajā laikā. Par alu akcīzes nodoklis iekasēts Ls 1,66 miljonu apmērā, kas ir par Ls 0,05 miljoniem vairāk, nekā pērn šajā laikā.

Latvijā šā gada aprīļa sākumā 87 komersanti bija saņēmuši licences akcīzes preču noliktavas turētāja darbībai, kas ļauj alkoholiskos dzērienus saņemt un glabāt, piemērojot atlikto akcīzes nodokļa maksāšanu, no tiem 21 komersantam VID atļāvis tādas darbības ar alkoholu kā ražošana, apstrāde, pārstrāde un fasēšana.

Viens komersants šā gada maija sākumā bija saņēmis licenci apstiprināta tirgotāja darbībai, kas ļauj saņemt preces atliktajā nodokļu režīmā no citas Eiropas Savienības dalībvalsts un pēc akcīzes nodokļa nomaksāšanas tas drīkst nodarboties ar akcīzes preču vairumtirdzniecību, saņemot attiecīgu licenci.

156 komersanti aprīļa sākumā bija saņēmuši licences alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecībai, no tiem 101 veic vairumtirdzniecības darbības ar alkoholiskiem dzērieniem, deviņi — tikai ar spirtu, bet 93 komersanti veic vairumtirdzniecību ar alu.