Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kiršteins: Nevajadzētu atkārtot 1940. gada kļūdas...

Krieviski uzrakstītais un sliktā latviešu valodā iztulkotais Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes paziņojums ar nosodījumu Herberta Cukura darbības izvērtējumam satur klajus melus un izplatīts vienlaicīgi ar Krievijas Federācijas varas iestāžu uzbrukumiem Latvijai.

Pretēji Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes paziņojumā teiktajam, man nav un nekad nav bijis nekāds sakars ar publikācijām vai uzņemto filmu par Herbertu Cukuru. Raksti bija lasāmi avīzēs «Diena» un «Telegraf», kuru īpašnieki, ja nemaldos, nav latvieši. Nepazīstu arī it kā šo rakstu autorus, par kuriem paziņojuma autori saka: «…kā šķiet no pirmā skata, «normāli» jauni publicisti un žurnālisti, kas pārstāv arī Latvijas isteblišmentam tuvus izdevumus.» Tāpat vēlētos, lai Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome paskaidrotu, ko tā saprot ar vārdiem Latvijas «ultra», kuriem mans atbalsts neesot «tikai morāls vai ideoloģisks. Tas jau ieguvis patronāžas un politiskā pieseguma raksturu». Manuprāt, tikai pretlatvisku ideju paudēju darbība Latvijā raksturojama ar vārdu «ultra», bet viņus atbalsta pavisam citi politiskie spēki.

Ja jau Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome vēlas kādu kritizēt, tad ētiski būtu sākt izvērtēt savu tautiešu, dažādu līmeņu deputātu, kuri uztur sakarus ar padomes organizācijām, rīcību. Viņi ar savu atklāti pretvalstisko darbību atbalsta Latvijas ārējos ienaidniekus un veicina sabiedrības šķelšanu ar ideju par divkopienu valsti. Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei būtu jāatbrīvojas arī no šīs organizācijas vadībā esošajiem bijušajiem VDK aģentiem. Piekrītu, ka ir svarīgi nosodīt nacistu noziegumus, tomēr dīvaini, ka padome neievēro, ka tajā pašā laikā regulāri, piemēram, laikrakstā «Čas» tiek reabilitēti Staļina noziegumi. 60 miljoni komunistiskā režīma upuru, tajā skaitā 10 miljoni badā nomērdēto Ukrainā vai 15 miljoni padomju nometnēs mirušo, taču nav pelnījuši mazāku uzmanību par pārējiem. Savādi, ka padome nav izteikusi savu attieksmi arī par savu dalībnieku organizētiem nesankcionētiem piketiem un bezkaunīgu valsts svētku svinību traucēšanu.

Ņemot vērā vēsturisko pieredzi, uz kuru atsaucas paziņojuma autori, nevajadzētu atkārtot 1940. gada kļūdas, atklāti sadarbojoties ar latviešu tautas ienaidniekiem.