Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Samsung» prezentē <I>flash</I> tipa cietos diskus

«Samsung Electronics» izstrādājis uz flash atmiņas tehnoloģijas bāzētu ierasto cieto disku aizvietotāju. Augustā tiks sākta šādu disku sērijveida ražošana.

Diskiem, kuros nav kustīgu detaļu (SSD), ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar ierastajiem mehāniskajiem datu nesējiem. To darbībai ir vajadzīgs mazāks elektrības daudzums, un šādiem diskiem ir lielāks datu apstrādes ātrums. Flash tehnoloģijas pārākās iespējas pasaulei jau sen nav nekāds jaunums, taču komerciāli šādi diski līdz šim netika izmantoti, jo tiem ir viens būtisks trūkums salīdzinājumā ar ierastajiem cietajiem diskiem, proti, flash diski ir krietni dārgāki.

Pirmdien «Samsung» iepazīstināja ar saviem SSD diskiem, taču atteicās sniegt jebkādu informāciju par šādu disku cenu.

Seulas kompānija plāno ražot ATA SSD diskus, kuru ietilpība sākumā būs līdz 16 GB. SSD disku darbībai ir vajadzīgi tikai 5% no ierasto cieto disku enerģijas, un tie ir arī uz pusi vieglāki. Tāpēc šie diski sākumā varētu tikt veiksmīgi izmantoti plaukstdatoros, piezīmjdatoros un citās mobilajās ierīcēs, kas šādā veidā varētu ievērojami palielināt savu bateriju darbības laiku.

SSD disku lasīšanas ātrums var būt līdz 57 MB sekundē, bet rakstīšanas ātrums līdz 32 MB sekundē.

Tā kā SSD diskos netiek izmantotas mehāniskas detaļas, tie ir daudz piemērotāki dažādām elektronikai nedraudzīgām vidēm. Tie spēj paciest daudz lielākus triecienus, tāpēc tiem paveras plašas iespējas industriālo un militāro elektroierīču tirgū, kur patērētāji mazāku uzmanību pievērš preces cenai.

Kompānija plāno izlaist trīs SSD disku versijas. 16 GB versija izmēru ziņā būs līdzīga 2,5 collu cietajiem diskiem, bet 8 un 4 GB versijas izmēri līdzināsies 1,8 collu disku izmēriem.

Cenu atšķirības starp flash atmiņām un ierastajiem mehāniskajiem cietajiem diskiem ar katru gadu samazinās. «Samsung» ražoto flash atmiņu cena ik gadu samazinās par 30–40%, bet ekvivalentu cieto disku cenas samazinās vidēji par 20%. Tas ļauj prognozēt, ka pēc pāris gadiem SSD diski varēs līdzvērtīgi konkurēt ar mehāniskajiem cietajiem diskiem.