Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība atbalsta trīs «Lattelekom» meitas uzņēmumu izveidi

Ministru kabinets otrdien slēgtā sēdē atbalstīja trīs telekomunikāciju operatora SIA «Lattelekom» meitas uzņēmumu izveidi.

Valdība par šo jautājumu lēma, ņemot vērā, ka valstij pieder 51% «Lattelekom» kapitāldaļu.

Ekonomikas ministrs Krišjānis Kariņš (JL) žurnālistus informēja, ka viens no meitas uzņēmumiem būs tīklu operators un nodarbosies ar sakaru tīklu uzturēšanu, otrs meitas uzņēmums būs kontaktcentrs «118», bet trešais — nesen iegādātais «MicroLink».

Visi trīs meitas uzņēmumi pilnībā piederēs «Lattelekom», tomēr juridiski tie būs nošķirti no mātes uzņēmuma.

Kā sacīja Kariņš, šādas «Lattelekom» struktūras izveide ļaus uzlabot telekomunikāciju operatora darbu.

Lēmums izveidot meitas uzņēmumus pieņemts, lai turpinātu «Lattelekom» attīstīt atbilstoši tirgus prasībām un lai mērķtiecīgi uzlabotu uzņēmuma konkurētspēju, aģentūrai LETA skaidroja uzņēmuma preses sekretāre Maija Celmiņa. Viņa norādīja, ka meitas uzņēmumu izveidošanu ierosinājusi uzņēmuma vadība un to atbalstījuši akcionāri.

«Pēc meitas uzņēmuma izveides kontaktcentra daļa kļūs par vadošo klientu apkalpošanas pakalpojumu sniedzēju Ziemeļeiropā, apkalpojot tādus klientus kā telekomunikāciju operatori un enerģētikas uzņēmumi, kam ir savi datu pārraides un telekomunikāciju tīkli, kā arī valsts sektors, uzziņu sniedzēji un mediji,» uzsver «Lattelekom» valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis.

Savukārt tīklu uzturēšanas uzņēmums klientiem nodrošinās profesionālus un efektīvus sakaru infrastruktūras izbūves un apkalpošanas risinājumus, sacīja Melngailis. Viņš uzsvēra, ka «abu daļu atdalīšana atsevišķos uzņēmumos palīdzēs «Lattelekom» tapt elastīgākam un ievērojami samazināt izmaksas, tā spēcinot uzņēmuma pamata biznesu konkurences apstākļos».

Kontaktu centra daļas un Tīklu uzturēšanas daļas atdalīšanas rezultātā šo struktūrvienību darbinieku intereses netiks aizskartas, uzņēmuma darbinieki arī turpmāk varēs baudīt visus uzņēmuma labumus, garantijas un priekšrocības, norādīja «Lattelekom» preses sekretāre.