Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Populārās cigaretes Latvijā ir «Elita», «Barclay» un «Los Angeles»

Šā gada pirmajā ceturksnī populārākās cigaretes Latvijā bijušas «Elita», «Barclay» un «Los Angeles». Par to aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Komunikāciju nodaļas priekšniece Agnese Grīnberga.

«Elita» pārdotas 26,9% apmērā no kopējā cigarešu apjoma, «Barclay» — 9,4%, savukārt «Los Angeles» — 7,74% no kopējā realizēto cigarešu apjoma.

Ceturtā populārākā cigarešu marka šogad Latvijā bijusi «Wall Street», šīs markas cigaretes aizņēmušas 7,12% no kopējā pārdoto cigarešu apjoma. 6,75% no pārdošanas apjomiem ieņēma «Corner» markas cigaretes, sestā populārākā marka bijusi «LD» — 5,69%, septītā — «Caines», kas pārdotas 3,92% apmērā no kopējā realizēto cigarešu apjoma.

Astotajā vietā pēc pārdotā cigarešu apmēra šogad bijušas «Vogue» — 3,72%, devītajā vietā ierindojušās «Prima» markas cigaretes bez filtra, kas pārdotas 3,22% apmērā, bet desmitajā vietā ar 2,95% no kopējā realizēto cigarešu apmēra šogad bijušas šīs pašas markas cigaretes ar filtru.

Kā informēja Grīnberga, šā gada pirmajos trīs mēnešos lielākie cigarešu ražotāji un importētāji Latvijā bijuši SIA «Philip Morris Latvia», kas realizējis 48% no kopējā cigarešu apjoma, SIA «Scandinavian Tobacco» — 25,6% un SIA «JTI Marketing and Sales» — 20,2%.

SIA «Tobacco Land» šogad realizējis 4,1% no kopējā cigarešu apjoma, bet SIA «Tabakas nams grupa» — 0,5% no realizētajām cigaretēm.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos VID par tabakas izstrādājumiem iekasējis Ls 12,95 miljonus akcīzes nodokli.

Šā gada aprīļa sākumā Latvijā bija akcīzes preču noliktavu turētāji, kam VID atļāvis veikt tādas darbības kā tabakas izstrādājumu ražošana. «Scandinavian Tobacco» saražojusi 99% no Latvijā saražotā cigarešu apjoma.

Pirmajos trīs mēnešos Latvijā kopumā bija saražoti 448,8 miljoni cigarešu, kas ir par 52% jeb par 152,6 miljoniem cigarešu vairāk nekā pērn šajā laikā.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos no Latvijas tika izvesti 298,6 miljoni cigarešu, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā pērn šajā laikā. 86% produkcijas uzņēmēji izved uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Pirmajā ceturksnī brīvam apgrozījumam izlaisti 95,9 miljoni cigarešu, 568 000 cigāru un cigarillu, kā arī 1250 kilogrami smēķējamās tabakas.