Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veselības ministrija prioritātēm lūdz 40,9 miljonus latu

Veselības ministrija nākamā gada veselības aprūpes budžeta projektā paredzējusi 40,9 miljonus latu dažādām prioritātēm.

Plānots, ka kopējais veselības aprūpes budžets nākamgad varētu sasniegt 364,6 miljonus latu. 294,8 miljoni latu būs Finanšu ministrijas noteiktais bāzes budžets, papildus tam vēl 28,9 miljoni latu būs nepieciešami mediķu algu palielināšanai, kā arī 40,9 miljoni latu ministrijas prioritātēm.

Šogad veselības aprūpes budžets ir 282,6 miljoni latu.

No budžeta prioritātēm 19,5 miljoni latu nepieciešami, lai iedzīvotājiem nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumus. No tiem viens miljons latu nepieciešami, lai vienādotu gultas dienas tarifu visās lokālajās slimnīcās. Patlaban tas svārstās no 10,85 latiem līdz 13,9 latiem.

Lai kompensētu energoresursu, preču un pakalpojumu cenu kāpumu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, nākamā gada budžetā papildus nepieciešami pieci miljoni latu. Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādēm īpaši plānots kompensēt degvielas cenu kāpumu.

2006. gadā pirmo reizi reģionālajām, lokālajām un specializētajām slimnīcām gultas dienas cenā tiks iekļauti attīstības izdevumi, ko slimnīcas vadība varēs novirzīt pēc saviem ieskatiem, piemēram, nepieciešamajiem remontdarbiem, iekārtu un tehnoloģiju iegādei vai amortizācijai. Attīstības izdevumi slimnīcām plānoti 0,30 latu apmērā uz vienu gultas dienu. Šī mērķa nodrošināšanai papildus budžetā nepieciešami 2,8 miljoni latu.

Lai likvidētu rindas ambulatorajā aprūpē, 2006. gadā papildus plānots novirzīt 2,3 miljonus latu. Savukārt rindu likvidēšanai plānveida palīdzības saņemšanai stacionārā un dienas stacionārā endoprotezēšanā, invazīvajā kardioloģijā un mikroķirurģijas pakalpojumiem un citiem pakalpojumiem papildus nepieciešami 4,6 miljoni latu.

Ministrija paredz iespēju 2006. gadā neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādēs strādājošajām ārstniecības personām maksāt piemaksas par darbu paaugstināta riska apstākļos, šim mērķim plānojot novirzīt 1,9 miljonus latu.

Papildu līdzekļus 390 000 latu apmērā plānots novirzīt medicīniskās apaugļošanas nodrošināšanai.

Kompensējošiem pasākumiem iedzīvotājiem 2006. gada veselības aprūpes budžetā papildus nepieciešami 0,6 miljoni lati. Ministrija iecerējusi nodrošināt iespēju iegādāties brilles pēc ārsta norādījumiem 300 vājredzīgiem bērniem, bet 0,57 miljonus latu plānots novirzīt autiņbiksīšu un citu medicīnisko palīglīdzekļu iegādei muguras smadzeņu slimību un multiplās sklerozes slimniekiem.

14,3 miljonus latu plānots novirzīt medikamentu pieejamības nodrošināšanai. 8,3 miljoni latu nepieciešami, lai iekļautu papildu diagnozes kompensējamo zāļu sarakstā. Lai ikviens pacients, ārstējoties stacionārā, varētu saņemt viņam pienākušos medikamentus saskaņā ar ārstu norādījumiem, papildus 2006. gada budžetā ir paredzēti seši miljoni latu.

Izglītības pasākumu nodrošināšanai 2006. gada budžetā papildus nepieciešami 0,6 miljoni lati. Aptuveni 200 000 latu plānots novirzīt klīnisko docētāju darba samaksas pieauguma nodrošināšanai. Lai izveidotu studiju atbalsta fondu un atbalsta programmu ārstiem, kas strādā attālos reģionos, 2006. gada budžetā papildus plānots novirzīt 190 000 latu.

Sabiedrības informēšanas pasākumu nodrošināšanai 2006. gada budžetā papildus ieplānoti 0,8 miljoni latu. Īpašu uzmanību 2006. gadā plānots pievērst sabiedrības informēšanai par sirds un asinsvadu slimību profilaksi, šim mērķim izlietojot 700 000 latu. 2006. gadā plānots arī regulāri informēt un izglītot sabiedrību par veselīgu dzīves veidu, tādējādi mazinot smēķēšanas, alkohola un narkomānijas izplatību. Šī mērķim nepieciešami aptuveni 100 000 latu.

Profilakses pasākumiem — dzeramā ūdens un peldūdens monitoringam, HIV/AIDS saslimšanas ierobežošanai, profilaktisko apskašu programmas nodrošināšanai, kā arī papildus nepieciešamo vakcīnu iegādei — papildus nepieciešami 0,8 miljoni latu.

Veselības aprūpes budžeta projekts 2006. gadam šodien iesniegts finanšu ministram Oskaram Spurdziņam (TP).