Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saražots simt miljonais «Volkswagen» automobilis

Otrdien Vācijas automašīnu montāžas rūpnīcu atstāja simt miljonais «Volkswagen» automobilis, tādējādi šis zīmols pievienojies to četru autobūves kompāniju sarakstam, kuru saražoto automobiļu skaits ir rakstāms ar deviņiem cipariem.

Par simt miljono automašīnu kļuva kompaktais pasažieru furgons jeb minivens «Volkswagen Touran», kurš gan ir ļoti attāli radniecīgs ar «Volkswagen» modeli «Beetle», kas pēc Otrā pasaules kara kļuva par simbolu automobilim, kuru var atļauties gandrīz visi.

1945. gadā «Volksvagen» saražoja 1800 «Beetle» automašīnas, bet kopumā tika saražoti 21,5 miljoni šie vabolei līdzīgie automobiļi.

Savukārt 2002. gadā ražošanas apjomu ziņā «Beetle» apsteidza «Volkswagen» modelis «Golf», jo tā ražošanas apjomi pārsniedza 23 miljonu robežu. Kompānija «Volkswagen» ir saražojusi 13 miljonus «Passat» un deviņus miljonus «Polo» automašīnu.

«Volkswagen» ir Eiropā lielākais automašīnu ražotājs. Kompānijas automašīnas un komerciālais transports tiek montēts 14 rūpnīcās visā pasaulē. Pagājušajā gadā klientiem vairāk nekā 150 pasaules valstīs tika piegādāti nedaudz vairāk kā trīs miljoni transporta līdzekļu.

Līdz šim tikai trijiem autobūves zīmoliem — «Ford», «Toyota» un «Chevrolet» bija izdevies pārsniegt simts miljonu saražoto automašīnu robežu.

Savukārt pieskaitot visus «Volkswagen» grupā ietilpstošos zīmolus, kompānija simts miljonu saražoto automašīnu robežu pārsniedza jau 1999. gadā. Pagājušajā gadā kompānijas struktūrvienību — «Volkswagen», «Škoda», «Bentley», «Bugatti», «Audi», «Seat» un «Lamborghini», kā arī komerciālā transporta ražošanas apjomi pagājušajā gadā pārsniedza 125 miljonu vienību robežu.

Pagājušajā gadā «Volkswagen» strādāja ar 716 miljonu eiro (503,2 miljoni latu) tīro peļņu, kas bija par 28,6% mazāka nekā gadu iepriekš.

Savukārt šī gada pirmajā ceturksnī «Volkswagen» strādāja ar 70 miljonu eiro (49,2 miljonu latu) lielu tīro peļņu, kas ir gandrīz trīs reizes lielāka nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Tai pašā laikā kompānijas apgrozījums pirmajā ceturksnī samazinājās līdz 21,12 miljardiem eiro (14,8 miljardi latu), salīdzinot ar 21,65 miljardiem eiro 2004. gada attiecīgajā periodā.