Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par latvietes izvarošanu Londonā piespriež 12 gadus

Par kādas 17 gadu vecas Latvijas iedzīvotājas vairākkārtēju izvarošanu un piespiešanu nodarboties ar prostitūciju vakar Londonas tiesa piespriedusi 12 gadu ieslodzījumā 22 gadus vecam londonietim Agrolam Ksabri, ziņo Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.

17 gadu vecā meitene, kuras vārds netiek izpausts, uz Londonu no Latvijas devusies pērnā gada vasarā, lai tur dzīvotu kopā ar savu tēvu un mācītos angļu valodu.

Tomēr tur viņa nolaupīta un aptuveni divus mēnešus turēta aiz slēgtām durvīm, vairākkārt izvarota un visbeidzot piespiesta nodarboties ar prostitūciju, ik dienu savam nolaupītājam pelnot apmēram 200 mārciņu.

Vardarbībai pakļautā meitene tiesā ar tulka palīdzību skaidrojusi, ka ar A. Ksarbi viņu iepazīstinājis kopīgs draugs.

Dažas dienas vēlāk šis no Albānijas iebraukušais nelegālais imigrants ieradies pie viņas mājās kopā ar diviem liela auguma vīriem un licis nākt līdzi.

«Man lika uzrakstīt vēstuli… pateikt viņam [tēvam], lai neuztraucas, ka esmu atradusi darbu, jaunu dzīvesvietu un pelnīšu naudu ģimenei, bet tā nebija taisnība,» atminējusies jauniete.

Vēlāk A. Ksarbi meitenei piespiedis zvanīt mātei un melot, ka ar viņu viss ir kārtībā un viņa ir laimīga.

Tomēr reiz viņai izdevies piezvanīt mātei un pastāstīt patiesību, kā arī savu atrašanās vietu. Māte sazinājusies ar meitenes tēvu Londonā, kurš par notikušo devis ziņu britu policijai.

Otrdienas vakarā «Neatkarīgajai» neizdevās sazināties ar Latvijas vēstniecību Londonā Lielbritānijā, lai sīkāk noskaidrotu lietas apstākļus.