Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Neļķu Alīna» netiek ārā no Krievijas cietuma

Nacionālboļševiki, kuri tika aizturēti par ielaušanos pie Putina, pirmdien pieteikuši badastreiku. Viņu vidū ir arī slavenākā Latvijas nacionālboļševiku biedre Alīna Ļebedeva, šodien ziņo laikraksts «Telegraf».

Kā laikrakstam pastāstījis meitenes advokāts, ieslodzītās meitenes izvirzījušas vairākas prasības: mainīt drošības līdzekli (par Alīnu advokāts ir gatavs iemaksāt 3–5 tūkstošu ASV dolāru drošības naudu), atcelt kriminālvajāšanu, kā arī pārtraukt represijas pret opozīcijas partijām un piemērot pilnvērtīgu amnestiju, kas attiektos gan uz Krievijas, gan ārvalstu pilsoņiem, kuri atrodas Krievijas cietumos. Kā norāda advokāts, saistībā ar uzvaras sešdesmitgades svinībām izsludinātā amnestija esot «apgraizīta» un nevienu neapmierina.

Ļebedevu uzreiz esot izsaukuši pie izolatora priekšnieka, kas esot draudējis visus šajā lietā iesaistītos nosūtīt uz karceri, kā arī piedraudējis nedot ūdeni, sulas, neļaut iegādāties paciņas un liegt tikšanās. Ja badastreiks tiks pārtraukts, ticis solīts labs raksturojums tiesai. Advokāts šādas metodes raksturojis kā šantāžu un norāda, ka meitenes esot noskaņotas enerģiski.

Laikraksts norāda, ka Alīna un citi biedri kļuvuši par «lielo spēles» upuriem un ķīlniekiem, jo tiesa 14. aprīlī pagarināja aizturēšanas termiņu līdz 14. jūnijam, lai iepazītos ar lietas materiāliem, bet ar materiāliem tiesa jau esot iepazinusies 26. aprīlī. Advokāts uzskata, ka meitenes netiek atbrīvotas tāpēc, ka Maskavas apgabala prokuratūra ierosinājusi lietu par Krievijas nacionālboļševiku partijas likvidāciju un tai ir izdevīgs liels aizturētu partijas sekotāju un biedru skaits. Tas savukārt ir labs pierādījums partijas ekstrēmajai dabai un būtu labs arguments, lai partiju likvidētu.

Vēl advokāts norādījis, ka Alīna ir «brīnišķīga meitene», kura ļoti mierīgi «turoties», kā arī izteicis pārliecību, ka panāks meitenes atbrīvošanu, jo, ja arī sekos sods, tas būs bez brīvības atņemšanas.