Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mudina autovadītājus braukt uzmanīgi [+foto]

Lai mudinātu autobraucējus braukt uzmanīgi, ievērojot noteiktos ātruma ierobežojumus, un nesēsties pie stūres alkohola reibumā, šorīt invalīdu un viņu draugu apvienības «Apeirons» pārstāvis Raimonds Smagars ratiņkrēslā iekārtojies Vanšu tilta uzbrauktuves vidū Daugavas kreisajā krastā. Viņam blakus izvietotas ātrumu ierobežojuma zīmes.

Smagars aģentūrai LETA sacīja, ka mērķis ir piesaistīt autovadītāju uzmanību un mudināt viņus padomāt par savu braukšanas stilu. Viņš norādīja, ka garām braucošo autovadītāju reakcija ir dažāda. Daži sāk braukt lēnāk, ieinteresēti skatās. Savukārt citi rāda ar pirkstiem, bet vēl citi cenšas neievērot akcijas dalībnieku.

Smagars atzina, ka lielās automašīnu plūsmas dēļ ir nedaudz bailīgi atrasties tilta vidū.

Sākotnēji bija iecerēts, ka akcija notiks uz Okupācijas muzeja jumta, tomēr drošības apsvērumu dēļ plāns pēdējā brīdī mainīts un pasākums notiek uz Vanšu tilta. Akcija noritēs līdz plkst. 10.40.

Pie akcijas dalībnieka šodien bija ieradušies Valsts policijas darbinieki un lūguši uzrakstīt paskaidrojumu par notiekošo. Pēc paskaidrojuma saņemšanas policijas darbinieki devušies projām un akcijas gaita nebija traucēta, sacīja Smagars.

Akciju pavērot bija ieradušies arī Ceļu policijas un Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki.

Plašāk par invalīdu un viņu draugu apvienības «Apeirons» akciju plānots stāstīt rīt, 26. maijā, preses konferencē, kas plkst. 12 notiks resursu centrā «VAR».