Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pagarina apcietinājumu vienaudža slepkavībā Valmierā apsūdzētajiem

Izvērtējot Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras lūgumu, Valmieras rajona tiesa līdz 26. jūnijam pagarinājusi drošības līdzekli — apcietinājumu — četriem par vienaudža piekaušanu un noslīcināšanu Gaujā aizturētajiem pusaudžiem, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Patlaban viņi apcietinājumā atrodas jau trīs mēnešus.

Kā jau iepriekš ziņots, pirmstiesas izmeklēšanā nepilngadīgajiem apcietinājuma laiks nedrīkst pārsniegt sešus mēnešus. Ja šajā laikā pirmstiesas izmeklēšanu pabeigt neizdosies, pusaudži būs jāatbrīvo.

Kā ziņots, 1991. gadā dzimušais zēns 26. februārī ap plkst. 18 no savām mājām devies uz diskotēku. Kad viņš ap pusnakti vēl nebija atgriezies mājās, māte devusies uz policiju, lai paziņotu, ka viņas dēls ir pazudis.

Pēc neilga laika policija aizturēja piecus jauniešus, kuri pastāstīja, ka 1991. gadā dzimušo vienaudzi viņi kādā vārtu rūmē piekāvuši, bet pēc tam iemetuši Gaujā. Aizturētie nav varējuši atbildēt, vai cietušais, pirms tika iemests ledainajā upes ūdenī, jau bija miris.

Aizdomās par pusaudža piekaušanu un noslīcināšanu Gaujā aizturētie pusaudži atzinuši, ka pirms notikušā ietekmējušies no datorspēles «Mortal Combat» un, sitot upuri, izmantojuši datorspēlē novērotos paņēmienus.

Četriem slepkavībā iesaistītajiem pusaudžiem Vidzemes tiesas apgabala prokuratūra uzrādījusi apsūdzības pēc Krimināllikuma (KL) 117. panta 4. un 10. punkta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, kas veikta grupā. Par to var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Vienam pusaudzim celta apsūdzība par atkārtotu zādzību pēc KL 175. panta 3. daļas.

Aizdomās par vienaudža piekaušanu un noslīcināšanu Gaujā aizturētajiem četriem pusaudžiem februāra beigās piemērots drošības līdzeklis — apcietinājums.

Noskaidrots, ka pusaudži ar cietušo puisi bijuši pazīstami un pirms konflikta kopīgi lietojuši alkoholu. Jaunieši ir dažādu Valmieras skolu audzēkņi, viņi nav sociālā riska ģimeņu atvases.

Joprojām nav izdevies atrast noslīcinātā zēna mirstīgās atliekas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valmieras brigādes priekšnieka vietnieks Jānis Skrastiņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka rīt Valmieras ūdenslīdēji kopā ar Cēsu kolēģiem plāno pārmeklēt kādu Gaujas atteku Cēsu pusē.

Līdz šim glābēji upi pārmeklējuši no laivas un arī helikopterā. Pēc traģiskā notikuma glābēji ziemas salā vairāk nekā nedēļu pūlējās Gaujā atrast nogalinātā zēna mirstīgās atliekas, tomēr panākumu meklēšanā nebija. Palīgā tika aicināti arī ekstrasensi, kas vairākkārt norādījuši uz noslīkušā iespējamo atrašanās vietu upē. Pēc intensīvās meklēšanas beigām ūdenslīdēji vairākkārt pārbaudījuši atsevišķas vietas upē, kuras norādīja ar gaišreģa spējām apveltīti cilvēki.

Valmierā kāds uzņēmējs solījis izmaksāt atlīdzību februāra beigās piecu vienaudžu piekautā un Gaujā noslīcinātā 14 gadu vecā pusaudža mirstīgo atlieku atradējam. Uzņēmējs, kuram pašam esot bērni, jūt līdzi zēna ģimenei, tāpēc nolēmis noslīkušā puiša ķermeņa atradējam piešķirt atlīdzību.

Jau ziņots, ka apcietināti ir pieci vecākie slepkavībā iesaistītie pusaudži, bet jaunākajam tiesa lems par audzinoša rakstura līdzekļa piemērošanu. Iepriekš to nav izdevies izdarīt — lieta nosūtīta papildu izmeklēšanai, jo tiesnesis lietas pirmstiesas izmeklēšanā konstatējis vairākas nepilnības.