Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par narkotiku iegādāšanos un realizāciju aiztur divas personas

Pagājušās nedēļas beigās, 20. maijā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes darbinieki pie kādas personas atrada 3,02 kg žāvētu un sasmalcinātu magoņu salmu, kā arī aizturēja divas personas uz aizdomu pamata par narkotiku iegādāšanos un realizāciju, portālu «Apollo» informēja Agnese Grīnberga, VID Komunikācijas nodaļas priekšniece.

Šīm aizturētajām personām tiesa šā gada 23. maijā piemēroja drošības līdzekli — apcietinājumu uz 30 dienām. Trešajai aizdomās turētajai personai piemērots drošības līdzeklis — nodošana policijas uzraudzībā.

Veicot operatīvos pasākumus, šā gada 20. maijā VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki konstatēja, ka kāda persona neatļauti iegādājas un realizē magoņu salmus. Magoņu salmi satur opija narkotiski aktīvos alkaloīdus — morfīnu, kodeīnu un tebaīnu — un ir uzskatāmi par bīstamiem.

Operatīvajos pasākumos piedalījās arī Valsts policijas Rīgas Galvenās policijas pārvaldes darbinieki.

Par šo noziedzīgo nodarījumu VID Muitas kriminālpārvaldē 20. maijā ierosināta krimināllieta par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un realizāciju, kas izdarīta lielā apmērā un personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Izmeklējot krimināllietu, veicot kratīšanu aizdomās turamās personas dzīvesvietā, Muitas kriminālpārvaldes darbinieki atrada aptuveni 1,5 litru tilpuma pudeli ar tumši brūnu šķidrumu ar specifisku smaržu (ekstrahēts opijs) un vairākus kilogramus sasmalcinātas augu izcelsmes vielas ar specifisku aromātu.

Lietā izņemtie 3,02 kg žāvētu un sasmalcinātu magoņu salmu, 1,5 litru tilpuma pudele ar tumši brūnu šķidrumu ar specifisku smaržu un vairāki kilogrami sasmalcinātas augu izcelsmes vielas nodotas Iekšlietu ministrijas Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldei ekspertīzes veikšanai.

Krimināllietas izmeklēšana turpinās.