Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NHL novērtē par četriem miljardiem

Bostonā bāzētā investīciju firma «Bain Capital LLC» atkārtoti piedāvājusi nopirkt visus 30 NHL klubus, par to maksājot mazliet vairāk par četriem miljardiem ASV dolāru.

«Bain Capital LLC», kas tiek raksturota kā viena no respektablākajām Amerikas kompānijām un kas nodarbojas ar profesionālo sporta komandu pirkšanu un pārdošanu, līdzīgu piedāvājumu NHL izteica jau martā, taču tad saņēma kategorisku noraidījumu, jo klubu īpašnieki nebija ieinteresēti šķirties no saviem lolojumiem. Palielā biznesmeņu grupa, kas veido «Bain Capital LLC», tikko savu piedāvājumu palielinājusi par pusmiljardu. «Mēs nepadosimies,» apņēmību tikt pie NHL komandām paudis pircēju kompānijas prezidents Bobs Kaporeils.

Viņnedēļ ar divkāršu sparu atsākušās NHL vadības un NHL spēlētāju asociācijas (NHLPA) sarunas par ieilgušā lokauta izbeigšanu. NHL tās komisāra Gerija Betmena personā izvirzījusi kaut ko līdzīgu ultimātam — kolektīvais darba līgums hokejistiem jāparaksta līdz 15. jūnijam, citādi arī nākamā NHL sezona nesāksies. Uz šādu soli Betmenu pamudinājuši līgas sponsori, kas izteikuši gatavību savu naudu novirzīt citiem projektiem, ja reiz NHL nespēj atjaunot savu darbību.

Pēdējā laikā darbs pie vienošanās panākšanas patiešām kļuvis nopietns, jo viņnedēļ (ceturtdien un piektdien) abas puses aizvadīja sarunu raundus, kas kopumā ilga 22 stundas. NHL uzsver, ka ir zināms progress un cerība, ka kolektīvais darba līgums tomēr varētu tikt parakstīts. «Garajās divu dienu diskusijās bija manāms progress dažos punktos, kas skar mūsu izstrādāto jauno ekonomisko sistēmu,» optimistisks bija viens no NHL šefiem Bils Deilijs. «Lai gan panākts zināms progress, tomēr vēl ir daudz būtisku lietu, kurās nav saskaņas,» pretējās domās ir NHLPA pārstāvis Teds Saskins.