Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Azartspēles Rīgā plāno atļaut tikai piecās teritorijās

Azartspēļu biznesa attīstīšanai Rīgā varētu atvēlēt piecas teritorijas — Podragu, teritoriju starp Čiekurkalnu un Mežaparku, Zaķusalas apbūvējamo daļu, teritoriju gar Krasta ielu un Lucavsalu, šodien Pilsētas attīstības komitejas sēdē informēja Rīgas Domes Pilsētplānošanas pārvaldes vadītājs Pēteris Strancis.

Kā uzskata Strancis, degradētajās teritorijās azartspēļu bizness varētu kalpot par attīstības virzītāju.

Tāpat azartspēles tiks atļautas četru un piecu zvaigžņu viesnīcās.

Pilsētas attīstības komiteja šodien izskatīja iespējamos grozījumus Rīgas Domes saistošajos noteikumos «Par azartspēļu organizēšanas aizliegumu Rīgā». Grozījumus veikt ierosinājusi Reģionālās attīstības un pašvaldību ministrija (RAPLM), kas norādījusi, ka saistošajos noteikumos neskaidri definētas teritorijas, kurās azartspēles nedrīkst būt.

Kā norādīja Strancis, noteikumi būtu jāprecizē tā, lai būtu skaidrs, ka azartspēles ir aizliegtas visā Rīgā, izņemot noteiktās teritorijas. To azartspēļu iestāžu darbība, kuras patlaban atrodas neatļautajās teritorijās, jābeidz trīs gadu laikā.

Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Edmunds Krastiņš (TP) uzdeva divu nedēļu laikā deputātiem sagatavot savus priekšlikumus par azartspēļu biznesam atvēlamajām teritorijām Rīgā. Tad komiteja pieņems lēmumu par grozījumu veikšanu saistošajos noteikumos un to virzīšanu uz Rīgas Domes sēdi.

Deputāts Sergejs Dolgopolovs (JC) ierosināja grozījumu izstrādē iesaistīt arī Azartspēļu biznesa asociāciju, jo, pēc viņa domām, ar šo Rīgā tiek apstādināta liela biznesa darbība.

Savukārt Krastiņš uzsvēra, ka šis bizness ir pārāk ekspansīvs un Rīgā azartspēles izplatījušās vairāk nekā citās Eiropas pilsētās, tāpēc ir saprotama sabiedrības prasība novērst to dominēšanu.

Kā ziņots, martā pieņemtie Rīgas Domes saistošie noteikumi aizliedza organizēt azartspēles Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā, Mežaparkā un daudzdzīvokļu namos.