Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti mudina aktīvāk vērsties pret jauniešiem, kas brauc bez tiesībām

Saeimas Iedzīvotāju demogrāfiskās attīstības apakškomisijas deputāti trešdien pauda satraukumu par lielo skaitu jauniešu, kas sēžas pie automašīnas stūres, lai gan vēl nav ieguvuši autovadītāja tiesības.

Arvien biežāk vidusskolēni uz skolu dodas automašīnās, lai gan vēl nav sasnieguši 18 gadu vecumu un viņiem nav autovadītāja apliecības. Skolu direktori šādās situācijās nezina, ko darīt, sacīja deputāte Ērika Zommere (TP). Pēc viņas domām, iespējams, būtu jāgroza Administratīvo pārkāpumu kodekss, nosakot arī vecāku atbildību par šādas situācijas pieļaušanu.

Savukārt Ceļu policijas biroja priekšnieka vietnieks Viktors Vanags Saeimas deputātiem atzina, ka policijas darbinieki nevar ar šo problēmu efektīvi cīnīties, kamēr nebūs ieviesta transportlīdzekļa konfiskācija, jo pašlaik policijas rīcībā nav mehānisma, kā piespiest jauniešus nebraukt bez tiesībām.

Jaunieši automašīnas iegādājas pa lētu cenu vai aizņemas no draugiem un paziņām un dodas izbraucienos. Tāpēc arī vecākiem, skolotājiem un sabiedrībai kopumā būtu jāpievērš vairāk uzmanības šai problēmai, nedodot iespēju jaunietim sēsties pie stūres, sacīja Vanags.

Viņš deputātiem norādīja, ka Ministru kabineta komiteja vairākkārt atlikusi lemšanu par grozījumiem likumos, kas paredz bargāku sodu ieviešanu satiksmes noteikumu pārkāpējiem, arī transportlīdzekļa konfiskāciju.

Deputāti pauda satraukumu arī par citām problēmām, piemēram, ka motociklu vadītāji lielā ātrumā traucas pa Latvijas šosejām, bet policijas darbinieki nespēj viņus apturēt.

Vanags norādīja, ka nereti policijai pat tiesas ceļā šādos gadījumos jāpierāda, ka motocikla vadītājs tiešām braucis lielā ātrumā pa šoseju. Ar šo problēmu policija cer cīnīties, drīzumā iegādājoties vēl papildu videoradarus, kas ļautu fiksēt pārkāpumus.

Lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumos cietušo bērnu skaitu, policija pastiprināti kontrolē, vai, pārvadājot bērnus, tiek lietoti tam paredzētie sēdeklīši, bet, lai mudinātu skolēnus būt uzmanīgiem uz ceļiem, šoruden mācību gada sākumā plānots rīkot informatīvu akciju «Esi redzams» un «Esi uzmanīgs uz ceļa», stāstīja policijas pārstāvis.

Statistika liecina, ka šā gada pirmajos četros mēnešos ceļu satiksmes negadījumos iesaistīti 103 nepilngadīgie, un tas ir par 32,2% mazāk nekā gadu iepriekš. Gājuši bojā deviņi nepilngadīgie, bet ievainoti — 112, kas ir aptuveni par trešdaļu mazāk nekā gadu iepriekš.