Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liepājas ezerā degušas niedres 15 hektāru platībā

Liepājas ezera Otaņķu upes ietekas rajonā izdegušas niedres aptuveni 15 hektāru platībā, kā rezultātā putnu ligzdošanas vietās gājis bojā miljoniem dzīvību, aģentūru LETA informēja Liepājas rajona Nīcas pagasta padomes priekšsēdētāja Anda Veidele.

Ugunsgrēks izcēlās 23. maijā un tika likvidēts 24. maija naktī. Tā lokalizēšanā piedalījās Nīcas pagasta ugunsdzēsēji un sabiedriskie inspektori.

Kā iespējamais ugunsgrēka iemesls tiek minēta neuzmanīga apiešanās ar uguni, nometot nenodzēstu sērkociņu vai cigareti, sacīja sabiedriskās organizācijas «Liepājas ezeri» izpilddirektors Ēvalds Urtāns.

Lai izvairītos no niedru degšanas putnu ligzdošanas laikā, «Liepājas ezeru» pārstāvji pavasarī, kad uz ezera vēl ir plāna ledus kārta, Nīcas piekrastē mēģināja nodedzināt niedres, taču tās bija slapjas un nedega.

Pēc ornitologa norādījumiem, niedres Liepājas ezerā varēs sākt pļaut augustā, kad beigsies liegums un putni būs beiguši ligzdot.

Organizācija «Liepājas ezeri» dibināta pagājušā gada aprīlī. Viens no pirmajiem darbiem, ko solīja paveikt biedrības dibinātāji, bija niedru pļāvēja iegāde un niedru pļaušanas uzsākšana ezerā.

Nesen 78 613 eiro (55 249 latu) vērtais daudzfunkcionālais niedru pļāvējs ir pabeidzis laivu piestātņu padziļināšanu pie laivu kooperatīva «Vilnis». Tuvākajā laikā tas tiks izmantots, straumes sanesto koku izcelšanai pie Bārtas upes ietekas Liepājas ezerā, kur tie apdraud motorlaivas.

Biedrības «Liepājas ezeri» dibinātāji ir Grobiņas pagasta, Nīcas pagasta, Otaņķu pagasta padome un Liepājas pašvaldība, kā arī Liepājas ezera laivu kooperatīvu pārstāvji un mednieku un makšķernieku organizācijas.