Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalvītis prezidentei sola plānu robežlīguma parakstīšanai

Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP), trešdien tiekoties ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, apgalvoja, ka starp koalīcijas partijām Latvijas-Krievijas robežlīguma jautājumā valda vienprātība, un solīja konkrētu rīcības plānu, lai līgums tiktu parakstīts.

Valsts prezidente no valdības gaida praktisku rezultātu, lai robežlīgums ar Krieviju tiktu parakstīts, žurnālistus pēc tikšanās informēja prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga. Viņa norādīja, ka Vīķe-Freiberga turpinās sekot jautājuma attīstībai, uzturot dialogu ar premjeru.

Konkrēta termiņa, kurā valdībai jāpanāk robežlīguma parakstīšana, nav. Ja valdības vadītāja piedāvātais plāns neizdosies, būs jauna situācija, atzīmēja Rozenberga.

Kalvītis žurnālistiem apgalvoja, ka koalīcijai ir vienots, valdību atbalstošs viedoklis robežlīguma jautājumā, tai skaitā par valdības pieņemto robežlīguma skaidrojošo deklarāciju. Atsevišķiem deputātiem var būt savs viedoklis un «grūtā brīdī rasties šaubas», tomēr koalīcija šajā jautājumā ir vienota, piebilda valdības vadītājs.

Premjers uzsvēra, ka, neskatoties uz Krievijas spiedienu, valdībai neesot iemesla pat diskutēt par deklarācijas atcelšanu. Runājot par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) aicinājumu «atlikt malā» diskusiju par deklarāciju, lai pēc iespējas ātrāk varētu parakstīt robežlīgumu ar Krieviju, Kalvītis sacīja, ka partijas vadība neesot «pieteikusi šādu problēmu».

Vēl šodien premjers esot ticies ar ZZS pārstāvjiem, kas apliecinājuši, ka tiem nav cita risinājuma, kā tikai Kalvīša piedāvātais.

Kalvītis norādīja, ka robežlīgumam ir jāatbilst Latvijas likumdošanai, tāpēc tas pirms parakstīšanas tiks nodots Satversmes tiesai, lai tā izvērtētu robežlīguma atbilstību Satversmes 3. pantam. Atkarībā no Satversmes tiesas atzinuma, valdība varēs lemt, kā rīkoties tālāk.

Valdības vadītājs informēja, ka pēc aptuveni desmit dienām būs gatavs jaunais likumprojekts, kas Satversmes tiesai dos tiesības robežlīgumu izvērtēt un pieņemt lēmumu par tā atbilstību konstitūcijai.