Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Elektrības padevi Maskavā pilnībā varētu atjaunot tikai ceturtdien

Elektrības padeve Maskavā normalizēsies trešdienas vakarā, bet pilnībā elektroapgāde tiks atjaunota tikai ceturtdien, paziņoja, Maskavas Apvienotās energokompānijas ģenerāldirektors Aleksandrs Remezovs.

«Avārijas sekas tiks likvidētas šodienas laikā, tomēr dažas problēmas elektrības padevē saglabāsies līdz rītdienai,» norādīja Remezovs.

Kā jau LETA ziņoja, lielā Krievijas galvaspilsētas Maskavas daļā trešdienas rītā pārtrūka elektrības piegāde, apturot sabiedrisko transportu, izraisot plašus satiksmes sastrēgumus, bloķējot internetu un mobilo telefonu sakarus.

Saskaņā ar Krievijas enerģētikas ministra Viktora Hristenko sacīto, pēc ugunsgrēka un sprādziena vienā no Maskavas apakšstacijām tika iznīcināti vairāki transformatori.

Energokompānija «RAO UES» informēja, ka problēmas izraisījis ugunsgrēks. «Problēmas sākās jau vakar vakarā. Iemesls bija ugunsgrēks Čigino apakšstacijā. Personāls nodzēsa ugunsgrēku un naktī apmainīja bojāto aprīkojumu. Tomēr, no rīta pieaugot elektrības patēriņam, problēma parādījās no jauna,» sacīja kompānijas pārstāve Marita Nagoga.

Pēc apakšstacijas atslēgšanās nostrādājusi automātiskā avārijas sistēma, kas sākusi atslēgt līnijas ar zemu spriegumu, lai izvairītos no elektrotīklu pārslodzes.

Maskavā atslēgušās piecas termoelektrocentrāles un 15 apakšstacijas.