Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Interpols: pasaulei jāgatavojas bioterorisma briesmām

Bioterorisms ir reāls drauds, ko varas iestādes visā pasaulē nav pietiekami novērtējušas, trešdien brīdināja Interpols.

Interpols pavēstīja, ka pasaule lielākoties nav sagatavojusies iespējamam uzbrukumam ar bioloģiskām vielām, no kurām daļu var izgatavot mājas apstākļos, par ko pastiprinātu interesi izrāda teroristu grupējumi.

«Mēs, policija, nevaram atļauties būt nesagatavoti iespējamam teroristu grupējumu uzbrukumam ar bioloģiskām vielām,» reģionālā konferencē Kiprā paziņoja Interpola prezidents Džekijs Selebi.

Pasaules izlūkdienesti jau sen ir brīdinājuši, ka teroristiskā organizācija «Al Qaeda» varētu lietot bioloģiskos ieročus, tādus kā Sibīrijas mēri, ricīnu, bakas, mēri vai Ebolas vīrusu.

Pēc ASV iebrukuma Afganistānā 2001. gadā «Al Qaeda» treniņu nometnēs tika atrastas rokasgrāmatas, kā sagatavot bioloģiskas vielas.

«Es nevēlos nevienu biedēt ar paziņojumu, ka būs bioteroristu uzbrukums. Es vienkārši saku, ka, risinot terorisma jautājumu, jārisina terorisma jautājums kopumā, ieskaitot iespējamu bioloģisko vielu lietošanu,» sacīja Selebi.

Bioloģiskās vielas ir viegli izgatavot, transportēt un noslēpt, taču patlaban nav iespējams uzreiz nogalināt lielu skaitu cilvēku.

Interpolam ir specializēta vienība, kas strādā pie uzmanības pievēršanas briesmām, izstrādā mācību programmas un mudina pieņemt jaunus likumus valstīs, kur bioteroristu tiesāšana ir iespējama tikai tad, kad bioloģiskā viela jau tiek izmantota, un tāpēc jau ir krietni par vēlu.

«Neveiksme šajā jomā nav iespējamā izvēle. Šādas neveiksmes sekas ir pārāk šausmīgas, lai tās iedomātos,» sacīja Selebi.