Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Multibanka skaidro ASV paveikto naudas atmazgāšanas novēršanā

AS «Multibanka» tikšanās laikā ar ASV Valsts kases pārstāvjiem sniegusi paskaidrojumus par paveikto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā, aģentūru LETA informēja bankas Mārketinga un reklāmas dienesta vadītājs Edgars Lasmanis.

Otrdien, 24. maijā, Vašingtonā ASV Valsts kases departamentā notika stundu ilgas pārrunas starp AS «Multibanka» un ASV Valsts kases pārstāvjiem.

Tikšanās laikā AS «Multibanka» pārstāvji stāstījuši par bankas paveikto darbu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā, informējuši, kādas darbības banka gatavojas veikt tuvākajā nākotnē, kā arī kādas negatīvas sekas AS «Multibanka» biznesam izraisīja ASV Valsts kases rīcība un šīs rīcības interpretācija no citu tirgus dalībnieku un sabiedrības puses.

Tikšanās laikā vēlreiz tika atgādināta AS «Multibanka» apņēmība nepieļaut noziedzīgi iegūtu līdzekļu nokļūšanu finanšu sistēmā, izmantojot visus iespējamos līdzekļus, nodrošināt konstruktīvu sadarbību ar attiecīgām Latvijas, ASV un citu valstu iestādēm.

Papildus 19. maijā ASV Valsts kasē iesniegtajiem komentāriem banka šodien ieplānojusi iesniegt papildinājumus, kuros būs turpmākās rīcības detalizēts apraksts.

Pēc komentāru iesniegšanas termiņa beigām — 26. maija — ASV Valsts kasē tiks sākta iesniegto dokumentu izpēte, saskaņošana ar citām ASV Valsts kases struktūrvienībām un tiks pieņemts lēmums.

Tikšanās laikā ASV Valsts kase norādīja, ka šīs institūcijas mērķis nav atsevišķu finanšu institūciju darbības pārtraukšana, bet gan pilnīga visu tirgus dalībnieku iesaistīšanās cīņā pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu un šo prasību izpilde. Tas liecina, ka Multibankas jautājums var tikt izskatīts pozitīvi, uzskata bankas pārstāvji.

Pārrunās AS «Multibanka» pārstāvēja bankas padomes priekšsēdētājs Gvido Senkāns, valdes loceklis Goča Tutberidze, akcionārs Vladimirs Solomatins, advokātu firmas «Hogan&Hartson L.L.P.» advokāti Džeina Arčibalda, Džeremijs Cukers, kā arī Ženēvas juridiskā biroja «Isenegger 'Etude D'avocts» advokāts Nikolas Antenens. Savukārt ASV Valsts kasi pārstāvēja un sarunās piedalījās pieci pārstāvji.

Šodien ieplānota arī AS «Multibanka» pārstāvju tikšanās ar Latvijas Republikas vēstniecības pārstāvjiem ASV, lai informētu par tikšanās rezultātiem ar ASV Valsts kases pārstāvjiem un tālākās rīcības koordinēšanu.