Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ETA sarīkotā sprādzienā Madridē ievainoti 52 cilvēki

Spānijas galvaspilsētā Madridē trešdien notika automašīnā ievietotas bumbas sprādziens, kurā tika ievainoti 52 cilvēki, un par šo terora aktu uzņēmies atbildību basku separātistu grupējums «Euskadi ta Askatasuna» («Basku tēvzeme un brīvība» — ETA).

Tā kā basku laikraksts «Gara» 45 minūtes pirms sprādziena saņēma telefonisku brīdinājumu no ETA, policija paspēja evakuēt lielu daļu cilvēku un slēgt rajonu, kur eksplodēja zagtā vieglajā autofurgonā atstātie spridzekļi, kas bija ievietoti divās mugursomās. Spānijas Iekšlietu ministrija lēsa, ka spridzekļu svars bijis 18–20 kilogramu.

Ievainotie lielākoties cietuši no lidojošiem izsisto logu stiklu gabaliem un sprādziena viļņa. Slimnīcās ievietoti tikai pieci ievainotie. Sprādziens nodarījis būtiskus bojājumus piecām vieglajām automašīnām un izsitis logu stiklus apkārtējās ēkās.

ETA nereti iepriekš brīdina par gaidāmajiem sprādzieniem.

ETA ir nogalinājusi vairāk nekā 800 cilvēkus vairāku gadu desmitu ilgā bruņotā cīņā par neatkarīgas basku valsts izveidošanu Spānijas ziemeļaustrumos un Francijas dienvidrietumos.