Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pie Kanādas krastiem nogrimis Latvijas zvejas kuģis

25. maijā plkst. 18.30 Jūras spēku Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs («MRCC Rīga» — «Maritime Rescue Coordination Centre Rīga») saņēma informāciju no Lielbritānijas Krasta apsardzes, ka Atlantijas okeānā, 200 jūras jūdzes no Kanādas krastiem, uz zvejas kuģa «Gideon» izcēlies ugunsgrēks, portālu «Apollo» informēja Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību virsniece Vita Ļebedeva.

Zvejas kuģis ir kuģojis ar Latvijas karogu, uz borta atradās 15 cilvēki.

Lielbritānijas Krasta apsardze ziņoja, ka kuģa mašīntelpā izcēlies ugunsgrēks, tika atvērti kingstoni un kuģī sāka ieplūst ūdens. Ūdens atsūknēšanas pumpji nav spējuši atsūknēt ieplūdušo ūdeni, un kuģis «Gideon» sāka grimt.

Glābšanas darbu vadību pārņēma Kanādas Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs («MRCC Halifax»).

Pēc «MRCC Rīga» rīcībā esošās informācijas, netālu no avārijas vietas tobrīd atradās Islandes zvejas kuģis «Peter Johanson», kas evakuēja Latvijas kuģa komandu. Avarējušā kuģa komanda ir internacionāla. Neviens no «Gideon» apkalpes locekļiem nav cietis.

Jāatzīmē, ka uz kuģa «Peter Johanson» nebija vietas, lai izvietotu avarējušā kuģa apkalpi. Tāpēc zvejnieki tika pārcelti uz garām braucošo inspekcijas kuģi «Jean Charcot», kas patlaban ir ceļā uz Sentdžonsas ostu, Ņūfaundlendā Kanādā.

Pēc «MRCC Rīga» datiem, Latvijas zvejas kuģis «Gideon» nogrimis plkst. 1.

Cilvēku meklēšanu un glābšanu no gaisa koordinēja Kanādas Krasta apsardzes lidmašīna. «MRCC Rīga» par notikušo informēja zvejas kuģa «Gideon» īpašnieku, Latvijas Jūras administrāciju, kā arī Latvijas vēstniecību Kanādā.