Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No amata atstādina trīs IZM ierēdņus

Valsts civildienesta pārvalde (VCP) pabeigusi disciplinārlietas (saistībā ar valsts nekustamā īpašuma Ezermalas ielā 6 iznomāšanu) izmeklēšanu pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāru V. Egli, IZM Saimnieciskās vadības departamenta direktoru J. Krakopu un IZM Juridiskā departamenta Tiesību aktu projektu ekspertīzes nodaļas vadītāju H. Kaņepi, piemērojot šīm amatpersonām disciplinārsodus — atlaišanu no ieņemamā amata.

Par to portālu «Apollo» informēja Valsts civildienesta pārvaldes priekšnieka palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos Gints Lazdiņš.

Izmeklējot disciplinārlietu, VCP konstatējusi būtiskus tiesību normu pārkāpumus IZM ierēdņu rīcībā, sagatavojot un slēdzot līgumu par valsts nekustamā īpašuma Ezermalas ielā 6 iznomāšanu. Šīs amatpersonas nav vērtējušas nekustamā īpašuma iznomāšanas lietderību un, izlemjot to iznomāt, nav nodrošinājušas, ka atbilstoši likumam «Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu» rīcība ar valsts mantu ir lietderīga — nav nodrošinājuši, ka nekustamais īpašums tiek iznomāts par iespējami augstāko cenu. Secināts, ka IZM pirms līguma noslēgšanas nav izvērtējusi, kāda ir iespējami augstākā cena, par kādu nekustamo īpašumu vispār var iznomāt.

IZM, iznomājot nekustamo īpašumu, bija pienākums nodrošināt iespēju pieteikties visiem interesentiem, kas vēlas uz IZM izvirzītiem noteikumiem nomāt nekustamo īpašumu, izmantojot valsts pārvaldē jau pārbaudītas un lietotas metodes, piemēram, veicot atklātu konkursu vai publisku izsoli. Tikai tādējādi IZM būtu pamats paļauties, ka nekustamais īpašums tiks iznomāts lietderīgi, par iespējami augstāku cenu.

Konstatēts, ka IZM bez pamatojuma ir skatījusi tikai vienu — SIA «Studiju centrs», kas tikai nepilnu mēnesi pirms līguma noslēgšanas ir nodibināta un reģistrēta Komercreģistrā, — pieteikumu un noslēgusi līgumu ar to. IZM nekustamo īpašumu ir iznomājusi, līgumā nosakot nepamatoti zemu nomas maksu. Tāpat IZM lēmuma pieņemšanā nav nodrošinājuši caurskatāmību, lai ikviens varētu pārliecināties, ka lēmums ir pieņemts, vērtējot izdevīgumu, nav patvaļīgs, nav pretējs sabiedrības interesēm un nav nelietderīgs. Turklāt jāatzīmē, ka Valsts kontrole IZM jau iepriekš bija norādījusi, ka šā īpašuma iznomāšana nav bijusi valstij izdevīga, savukārt IZM, slēdzot minēto līgumu, to nav ņēmusi vērā.

VCP konstatējusi, ka J. Krakops kā atbildīgā amatpersona par nekustamo īpašumu izmantošanu nav nodrošinājis atklātu iespēju arī citiem pretendentiem pieteikties nekustamā īpašuma iznomāšanai, kā arī nav formulējis nekustamā īpašuma izmantošanas mērķi. H. Kaņepe kā Juridiskās nodaļas vadītāja, kuras pienākumos bija veikt līguma noslēgšanas tiesiskuma kontroli, nav pamanījusi rupjus likuma pārkāpumus nekustamā īpašuma iznomāšanā. Savukārt V. Egle kā IZM valsts sekretārs, īpaši pēc Valsts kontroles atzinuma, nav pamanījis acīmredzamas kļūdas padoto darbā, tādējādi, parakstot līgumu, pieļāvis nekustamā īpašuma iznomāšanu pretēji sabiedrības interesēm.

VCP šīs disciplinārlietas izmeklēšanas gaitā ir pārliecinājusies, ka IZM saistībā ar nekustamā īpašuma iznomāšanu nav izstrādāta skaidra un atklāta iznomāšanas kārtība, lai tiktu nodrošināta ikviena nekustamā īpašuma iznomāšana par visaugstāko cenu.