Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No jūlija pārtikas veikalos būs aizliegta dzīvu zivju tirdzniecība

No šā gada 1. jūlija visās pārtikas tirdzniecības vietās būs aizliegts tirgot dzīvas zivis, moluskus un akvakultūras dzīvniekus, to paredz Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektora Vineta Veldres maija vidū izdotais rīkojums.

Šis rīkojums attieksies uz tām pārtikas tirdzniecības vietām, kurās dzīvas zivis tur akvārijos. Savukārt zooveikalu darbu aizliegums neietekmēs, aģentūrai LETA skaidroja PVD Dzīvnieku aizsardzības uzraudzības daļas vadītājas vietniece Mārīte Līne.

Pēc viņas teiktā, dažādās pārbaudēs konstatēts, ka akvāriji pārtikas tirdzniecības vietās ir pārblīvēti, zivis slāpst un turpat akvārijā iet bojā. Tādējādi tiek pārkāptas dzīvnieku labturības prasības. Netiek ievērotas arī dzīvnieku kaušanas prasības.

Rīkojums izdots, ņemot vērā ne tikai PVD inspektoru pārbaudēs pārtikas veikalos konstatētos pārkāpumus ūdens dzīvnieku labturībā un kaušanā, bet arī neskaitāmas iedzīvotāju sūdzības par ūdens dzīvnieku mocīšanu pārtikas tirdzniecības vietās.

Piemēram, dzīvam vēzim pārtikas tirdzniecības vietās tiek sasietas spīles, lai tas nepretotos. Savukārt zivīm, dzīvām esot, tiek nokasītas zvīņas. «No dzīvnieku aizsardzības un labturības viedokļa tas nav pieņemami,» sacīja PVD speciāliste, norādot, ka arī citur pasaulē dzīvu zivju tirdzniecība no akvārijiem nenotiek.