Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavas melnajā tirgū var iegādāties datus par pilsētnieku ienākumiem

Pēdējo dienu laikā Maskavas melnajā tirgū parādījušies kompaktdiski ar datu bāzi par Krievijas galvaspilsētas iedzīvotāju ienākumiem, vēsta laikraksts «Vedomosti».

Saskaņā ar laikraksta rīcībā esošo informāciju datu bāzē ir ziņas par cilvēka darbavietām pēdējo piecu gadu laikā, norādot arī algas apjomu, kā arī par dzīvesvietas adresi un pases datiem.

Viens no datubāzes pārdevējiem laikrakstam pastāstīja, ka melnajā tirgū datubāze parādījusies vēl gada sākumā, bet tobrīd tā maksājusi vairākus tūkstošus ASV dolāru un tikusi izplatīta tikai pārbaudītu klientu vidū. Taču tagad datubāze kļuvusi par «masu produkciju», bet tās cena ir tikai no 50 līdz 200 dolāriem (no 28 līdz 120 latiem).

Datubāzē, kas nonākusi «Vedomosti» rīcībā, ir 9,3 miljoni izziņu par maskaviešu ienākumiem 2003. gadā. Dati par laikrakstā strādājošo ienākumiem bijuši pareizi, vēsta «Vedomosti».

Datubāzē esot arī pazīstamu cilvēku uzvārdi, minēts arī kāds Vladimirs Putins, kas 2003. gadā, strādājot Krievijas prezidenta administrācijā, esot nopelnījis 1 634 700 rubļu (32 530,53 latus).

Šis nav pirmais datu noplūdes gadījums. Pagājušajā gadā par 70–150 dolāriem (40–84 latiem) varēja iegādāties ziņas par maskaviešu ienākumiem no 1999. līdz 2002. gadam, bet šā gada sākumā tirgū nokļuva datubāze par banku veiktajām transakcijām caur Krievijas Centrālās bankas norēķinu centriem laika posmā no 2003. gada aprīļa līdz 2004. gada septembrim.

Lai gan norisinājās šīs lietas izmeklēšana, maija sākumā pārdošanā parādījās datubāze ar papildinātiem datiem par 2004. gada ceturto kvartālu.

Krievijas parlamenta apakšpalātas — Valsts domes — banku uzraudzības komitejas priekšsēdētājs Vladislavs Rezņiks paudis pārliecību, ka datu noplūdē nav vainojami hakeri, bet gan attiecīgo iestāžu amatpersonas, vienlaikus piebilstot, ka «tiesībsargāšanas iestādes neatrod iespējas, laiku vai spēkus ar to nodarboties».