Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Līvu» avārijas lietā prokurors atteicies uzturēt apsūdzību

Šodien Daugavpils tiesā, turpinot skatīt ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā apsūdzētā rokgrupas «Līvi» dalībnieka Ainara Virgas lietu, prokurors atteicās uzturēt apsūdzību.

Tiesā aģentūrai LETA paskaidroja, ka sakarā ar šo prokurora lēmumu lietas izskatīšanā pasludināts pārtraukums uz 72 stundām. Šajā laikā tiesa par izveidojušos situāciju ziņos Latgales tiesu apgabala virsprokuroram, kurš lems — pieņemt prokurora lēmumu vai nozīmēt lietas izskatīšanai jaunu prokuroru.

Daugavpils rajona prokuratūras virsprokurors Arturs Lietavnieks, kas lietas izskatīšanas laikā aizvietoja savu pašlaik atvaļinājumā esošo kolēģi Aldi Sitņiku, aģentūrai LETA paskaidroja, ka šādi rīkojies, jo uzskata, ka apsūdzības uzturēšanai neesot savākts pietiekami daudz pierādījumu.

Jau vēstīts, ka 2003. gada 26. jūnijā Daugavpils rajonā, avarējot Ainara Virgas vadītajai automašīnai, gāja bojā rokgrupas «Līvi» bundzinieks Dainis Virga un ilggadējais grupas skaņu operators Juris Jakovļevs.

Apsūdzība Virgam iepriekš bija celta pēc Krimināllikuma 260. panta 2. daļas par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kā dēļ gājuši bojā cilvēki. Virgam ir piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu. Iepriekš prokurors uzskatīja, ka Virgas vaina avārijas izraisīšanā ir pierādīta, un pieprasīja vainīgajam nosacītu sodu — brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem ar pārbaudes laiku uz trim gadiem un autovadītāja apliecības atņemšanu uz trim gadiem.

Ekspertīzes dati liecina, ka mašīna braukusi, nepārsniedzot atļauto kustības ātrumu. Transportlīdzekļa tehniskās ekspertīzes rezultāti liecina, ka ceļu satiksmes negadījuma brīdī tā bijusi tehniskā kārtībā. Eksperta atzinums par ceļu satiksmes negadījuma vietas izpēti liecina, ka no ceļu satiksmes negadījuma Virga būtu varējis izvairīties, ja pēc nobraukšanas no ceļa braucamās joslas nebūtu mēģinājis atgriezties uz tās tik strauji.

Pēc traģiskās autoavārijas Virgas asinsanalīzes uzrādījušas 0,02 promiles alkohola, kas ir pieļaujams. Diemžēl noņemto asiņu daudzums bijis nepietiekams, lai noteiktu, vai Virga notikuma brīdī atradies narkotisko vielu reibumā.

Tiesa uzskata, ka, izmeklējot šo ceļu satiksmes negadījumu, policijas darbinieki nav bijuši savu pienākumu augstumos. Viņi pavirši veikuši notikuma vietas apskati, nav apzinājuši un nopratinājuši notikuma aculieciniekus. Notikuma vietā nav nopratināts arī ceļu satiksmes negadījumā cietušās automašīnas vadītājs un nav veikta alkohola pārbaude viņa izelpā. Policijas darbinieki nebija brīdinājuši arī mediķus neizrakstīt ceļu satiksmes negadījumā cietušās personas no slimnīcas, kamēr viņi nebūs nopratināti.

Iepriekš lietas izskatīšanu tiesai vajadzējis atlikt, lai nopratinātu lieciniekus, kas nebija ieradušies uz lietas izskatīšanu, kā arī saņemtu papildu informāciju par A. Virgas asins analīzi un avarējušās automašīnas autotehnisko ekspertīzi.

Pagājušā gada 14. septembrī Daugavpils tiesa atsāka un pārtrauca skatīt Virgas lietu. Lietas izskatīšanas laikā procesa dalībnieki noskatījās policijas video un iepazinās ar autotehniskās ekspertīzes atzinumu. Lietas izskatīšanu tiesa atlika, jo bija neskaidrības autotehniskās ekspertīzes atzinumā.