Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizdomās par naudas izkrāpšanu aizturēti trīs Lietuvas pilsoņi

Vakar Rīgas Galvenās policijas pārvaldes (RGPP) darbinieki aizdomās par naudas izkrāpšanu Rīgā aizturējuši trīs Lietuvas pilsoņus, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojs.

Vīrieši aptuveni trīs mēnešu laikā regulāri izkrāpuši naudu no vairākiem Rīgas iedzīvotājiem, paziņojot par viltus satiksmes negadījumiem, kurus izraisījuši cietušo radinieki, un, lai it kā netiktu piemērots sods vainīgajam, pieprasījuši samaksu.

25. maijā Valsts policijas (VP) RGPP Kriminālpolicijas pārvaldes (KrPP) darbinieki operatīvo pasākumu laikā aizdomās par naudas izkrāpšanu aizturējuši trīs 1978. gadā un 1979. gadā dzimušus Lietuvas pilsoņus.

Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija, aizturētie jau kopš marta sākuma nakts laikā pēc nejaušības principa zvanījuši cilvēkiem, stādījušies priekšā kā policijas darbinieki un paziņojuši, ka kāds no cietušo radiniekiem izraisījis smagu satiksmes negadījumu. Lai vainīgais netiktu saukts pie atbildības, vīrieši pieprasījuši samaksu. Pieprasītā summa lielākoties krietni pārsniegusi tūkstoš latu; gadījumos, kad cietušajam nebija pieprasītās summas, aizturētie bija gatavi kompromisam un samierinājās ar to summu, kas tika piedāvāta.

Kad naktī uzmodinātais cilvēks piekrita maksāt, it kā glābjot savu radinieku, krāpnieki ieradās pakaļ naudai vai nu kā policijas darbinieki, vai arī kā cietušo radinieka draugi.

Faktu, ka kļuvuši par krāpniecības upuriem, cietušie atskārta tikai nākamās dienas rītā, kad sāka interesēties par notikušo negadījumu un rezultātiem.

Par šo faktu ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 177. panta 1. daļas «Par svešas mantas iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu,» kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

Policijas darbinieki lūdz visus iedzīvotājus, kuri saņem šādus zvanus, uz tiem nereaģēt. Šobrīd policijai zināmi aptuveni 20 šādi gadījumi, taču tiek pieļauta iespēja, ka izmeklēšanas laikā šis skaits varētu pieaugt. Tāpat tiek noskaidrota naudas summa, ko aizturētajiem, veicot pretlikumīgās darbības, izdevies izkrāpt.

Lai sekmētu izmeklēšanu, policijas darbinieki aicina visus iedzīvotājus, kuri saņēmuši šādus zvanus un kļuvuši par krāpnieku upuriem, zvanīt pa tālruni 7086668 vai 02. Policija anonimitāti garantē.