Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīna olimpisko lāpu vēlas nogādāt Everesta virsotnē

Ķīna pēta iespējas, kā 2008. gadā paredzētajās olimpiskajās spēlēs olimpisko lāpu varētu nogādāt 8850 metru augstajā Everesta virsotnē un kā pārraidīt šo lāpas nešanas stafetes posmu tiešajā translācijā, ceturtdien paziņoja spēļu organizētāju pārstāvis.

Olimpisko spēļu organizētājkomitejas viceprezidents Pekinas vicemērs Ļu Dzinmiņs pastāstīja, ka ir izveidota īpaša grupa, kas cenšas noskaidrot, kā šo ieceri īstenot. Viņš arī piebilda, ka visu nosaka meteoroloģiskie apstākļi un laiks, kad tas notiks.

Ķīna gatavojas Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai iesniegt stafetes ceļa plānu līdz 2006. gada beigām.

«Miera liesmas» stafete ir kļuvusi par izrādi. Pirms 2004. gadā Grieķijas galvaspilsētā Atēnās notikušajām spēlēm lāpa stingras apsardzes pavadībā sešu nedēļu laikā apceļoja pasauli. Starp valstīm tā tika pārvadāta īpašā lidmašīnā.

Loģistiski nogādāt lāpu uz augstāko punktu uz Zemes nav problēma, sacīja Ļu. «Nonākšana virsotnē varētu nebūt pārāk sarežģīta, bet to visu nofilmēt gan būs ļoti sarežģīti,» viņš piebilda.

1999. gadā etnisko minoritāšu sporta spēļu laikā Ķīnai izdevās Everesta virsotnē nogādāt aizdedzinātu lāpu. Šai lāpai bija īpaša skābekļa tvertne, lai liesma retinātajā kalnu gaisā neapdzistu, kā arī īpaša sistēma liesmas atkārtotai aizdedzināšanai, kad vējš to nopūš.

Ļu arī pastāstīja, ka vēl neesot izlemts, kurš lāpu uznesīs kalnā, kas atrodas uz Ķīnas un Nepālas robežas. «Ne katrs var uzkāpt Everestā,» viņš piebilda.

«Nepālā ir etniskā grupa, kurai uzkāpt Everestā ir tikpat viegli kā apēst brokastis. Varbūt kāps kāds no viņiem,» sacīja komitejas viceprezidents, ar to domājot šerpas.

Ļu pastāstīja, ka Ķīna vēlas, lai lāpa tiek nesta arī caur Taivānu, ko Ķīna uzskata par savu atšķēlušos provinci.