Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FTC piesaka karu <I>zombijiem</I> mēstuļotājiem

Amerikas Federālā tirdzniecības komisija (FTC) otrdien paziņoja, ka lietotājus, kuru datori, viņiem nezinot, izsūta surogātpastu, vajadzētu atvienot no kopēja tīkla līdz brīdim, kad viņu datori ir sakārtoti.

FTC teica, ka lūgs vairāk nekā 3000 interneta pakalpojumu sniedzēju visā pasaulē pārliecināties, lai mēstuļotāji attālināti nekontrolētu viņu klientu datorus un neizmantotu tos savās pretlikumīgajās darbībās.

Tādi interneta vīrusi kā «SoBig» pārvērš inficēto datoru par «mēstuļojošu zombiju», kas bez īpašnieka ziņas ik dienas izsūta miljoniem surogātpasta ziņojumu. Dažādi aprēķini rāda, ka šādi zombiju tīkli ir vainojami 50–80% visa pasaules surogātpasta izsūtīšanā.

Interneta pakalpojumu sniedzējiem būtu jāidentificē tie datori savos tīklos, kas kļuvuši par zombijiem un pastāvīgi izsūta lielu daudzumu nevēlamu e-pasta ziņojumu. Tā kā daudziem lietotājiem trūkst zināšanu, lai paši tiktu galā ar šādām problēmām, FTC cer, ka interneta pakalpojumu sniedzēji palīdzēs saviem klientiem iztīrīt datorus. Tāpat viņiem vajadzētu informēt klientus, kā pasargāt datorus no nevēlamām programmām.

Tāpat FTC teica, ka interneta pakalpojumu sniedzējiem vajadzētu atļaut saviem klientiem sūtīt e-pastus tikai caur viņu serveriem. Šis fakts varētu sarūgtināt daudzus tehniski prasmīgākus lietotājus, kas e-pastu sūtīšanai izmanto paši savus serverus.

Šo kampaņu atbalsta arī 25 pasaules valstu likumsargi, sākot ar Bulgāriju un beidzot ar Peru. Toties kampaņas atbalstītāju sarakstā nav Ķīnas, kurā slikto tehnisko zināšanu dēļ ir īpaši liels datoru zombiju skaits.