Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šā gada 11. un 12. jūnijā Valmierā notiks 5. Baltijas Viduslaiku festivāls

Šā gada 11. un 12. jūnijā Valmierā notiks 5. Baltijas Viduslaiku festivāls, kas tiks veidots kā pilsētas feodālā senjora — Rīgas arhibīskapa, augsti cienījamā un visādi augsti godājamā fogta kunga tiesas vizitācija, aģentūrai LETA pastāstīja pasākumu organizatoru pārstāve Silva Garā.

Festivāla laikā pilsētā darbosies tirgus, kurā piedalīsies zemnieki un amatnieki, notiks bruņinieku divkaujas un cīņas. Savu māku rādīs spēlmaņi, triku meistari un ceļojošie kumēdiņu rādītāji. Tiks kurināts arī raganu sārts.

«Svētku galvenā tēma būs stāsts par to, kā bīskapa ieceltais pilsētas fogts ar saviem pavadoņiem ieradīsies pilsētā, lai spriestu tiesu un tiesātu gan pilsētas iedzīvotājus, gan apkārtnes zemniekus, gan arī izskatītu neticami baisas burvestību lietas, arhibīskapa un likuma vārdā sodītu noziedzniekus, likuma pārkāpējus un burvjus,» sacīja Garā.

Fogta tiesa būs gatava uzklausīt jebkura pilsētas iemītnieka vai viesa sūdzības un pret mērenu tiesas nodevas nomaksu sniegt savu augstsirdīgo spriedumu, kas apliecināts ar paša fogta lielo zīmogu, viņa piebilda.

«Ir gan dzirdēts, ka burvestībās apsūdzēta arī kāda augstākas kārtas kundze, un dzirdēts arīdzan, ka daži vasaļi nav mierā ar fogta gaitām šajā bīskapijas pusē, bet Tā Kunga vārdā ceram, ka tās būs tik vien kā nelietīgas baumas,» sacīja festivāla rīkotāju pārstāve.