Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropa aicina Krieviju uzlabot demokrātiju un cilvēktiesības

Ceturtdien Eiropas Parlaments (EP) pieņēma ziņojumu par Eiropas Savienības (ES) un Krievijas attiecībām, kurā Krievija ir aicināta uzlabot demokrātijas un cilvēktiesību situāciju valstī.

Kā aģentūru LETA informēja EP Nāciju Eiropas grupas (UEN) preses administratore Iveta Bojāre, ziņojumā tiek paustas bažas par demokrātijas un likuma varas vājināšanos Krievijā, kā arī par Krievijas attālināšanos no tirgus ekonomikas principiem un preses brīvības nodrošināšanas.

Ziņojumā tiek norādīts «uz milzīgajām ciešanām un upuriem, kādus izraisījusi PSRS okupācija, īpaši pieminot Baltijas valstis», uzvēra Bojāre. Tāpat dokumenta projektā EP uzmanību pievērsis cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā un mazākumtautību diskriminācijas problēmai šajā valstī.

Ziņojums aicina ES dalībvalstis savās divpusējās attiecībās ar Krieviju ievērot kopējo ES politiku un vienotu nostāju, kā arī nodrošināt pārskatāmību un veikt savstarpējas iepriekšējas konsultācijas.

Kā aģentūru LETA informēja EP deputāts Roberts Zīle (TB/LNNK), EP ar lielu balsu pārsvaru pieņēmis priekšlikumu Krievijas valdībai izbeigt diskriminējošo politiku attiecībā uz dzelzceļa līniju tarifiem.

«Pašlaik tie ir labvēlīgāki Krievijas, nevis tai nepiederošajām Baltijas valstu — pamatā Latvijas — ostām. Ar šādu Eiropas Parlamenta politisku atbalstu Eiropas Komisijai beidzot būtu jāpanāk godīga «spēle» no Krievijas puses,» uzsvēra Zīle.

Savukārt EP deputāts Guntars Krasts (TB/LNNK) informēja, ka EP aicinājis Krievijai pilnībā atklāt visus Otrā pasaules kara slepenos dokumentus un padarīt tos pieejamus vēsturniekiem savstarpējas pētniecības un uzticības veicināšanas nolūkā.

«Šī ir arī Latvijas iespēja pastiprināt politisko spiedienu sarunās ar kaimiņvalsti par arhīvu atslepenošanu. Liedzot pieeju padomju laika arhīviem, Krievija pārkāpj padomju okupācijas laikā dažādos apstākļos bojāgājušo un viņu šodien dzīvo radinieku cilvēktiesības zināt savu tuvinieku likteņus, saņemt informāciju par saviem īpašumiem,» uzsvēra Krasts.