Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ministres pievērsīsies dzimumu līdztiesības jautājumiem

Valdībā pārstāvētās ministres — labklājības ministre Dagnija Staķe (ZZS), kultūras ministre Helēna Demakova (TP), tieslietu ministre Solvita Āboltiņa (JL) un izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (JL) — ceturtdien vienojušās turpmāk tikties, lai dažādās jomās analizētu dzimumu līdztiesību un plānotu pasākumus šīs jomas uzlabošanai.

Tikšanās laikā ministres konstatējušas, ka, tāpat kā citās valstīs, arī Latvijā visas «nepelnošās jomas» — sociālie jautājumi, kultūra un izglītība — atrodas sieviešu pārziņā, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas Komunikācijas departamentā.

Druviete tikšanās laikā norādījusi uz skolu feminizācijas problēmu un to, ka zemā atalgojuma un stereotipu dēļ zēni reti saista savu nākotni ar pedagoģiju.

Savukārt Demakova kā vienu no galvenajām problēmām minēja zemo atalgojumu atsevišķās kultūras nozares profesijās. Piemēram, muzeju un arhīvu speciālista darbs tiek uzskatīts par pievilcīgu profesiju, tomēr zemā atalgojuma dēļ cilvēki, kuriem ir interese par šo darbu, izvēlas tajās strādāt aizvien retāk.

Sarunas laikā ministres aplūkoja arī «sieviešu žurnālu kulta» tēmu un medijos producētos stereotipus. Lai tos mazinātu, jāpiedāvā cilvēkam vairākas alternatīvas. Kā viena no iespējām tika minēta daudzveidīgu preses izdevumu abonēšanas dotēšana reģionālajās bibliotēkās.

Kā pozitīvu aspektu dzimumu līdztiesības jomā ministres minēja, ka Latvijā bērna kopšanas atvaļinājumu var izmantot abi vecāki.