Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kiršteinu izslēdz no TP

26. maija vakarā Tautas partijas (TP) valde vienbalsīgi nolēma izslēgt no TP Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Aleksandru Kiršteinu.

Kā aģentūru LETA informēja TP valdes loceklis un Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Lagzdiņš, TP valde konstatēja, ka Kiršteins pēdējos mēnešos «sācis provokatorisku, ekstrēmu, TP programmai neatbilstošu politisku darbību». Šī Kiršteina rīcība pēdējās dienās novedusi pat pie izteikumiem, kas robežojas ar antisemītismu.

Lagzdiņš uzsvēra, ka «TP ir labēja, konservatīva partija, kuras politika balstās uz latviskās un kristīgās ētikas vērtībām».

TP valde lēmumu par Kiršteina izslēgšanu no partijas pieņēma, balstoties uz partijas statūtu 14. punktu, kas valdei dod tādas tiesības.

Partijas valde uzskata, ka Kiršteins nevar turpināt ieņemt Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja amatu, un ierosina viņu no šā amata atcelt.

TP rekomendēs Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja amatam TP biedri, pieredzējušu ārlietu speciālisti Vairu Paegli.

Kiršteins bija TP biedrs kopš 1998. gada 28. oktobra. Kā liecina aģentūras LETA arhīvā atrodamā informācija, Kiršteins 1988. gadā piedalījās Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) dibināšanā. 1997. gada maijā LNNK padome Kiršteinu izslēdza no partijas.

1997. gada jūnijā viņš Nacionālās reformu partijas dibināšanas kongresā ievēlēts par partijas priekšsēdētāju, bet 1998. gada rudenī pārgāja uz Tautas partiju.

Saeimas kuluāros runā, ka Kiršteins ir sācis darbu pie jaunas nacionālas partijas dibināšanas.