Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānijā spridzina vilcienu stacijā

Vēlu ceturtdienas vakarā vilcienu stacijā Barakaldo pilsētā Spānijas Basku zemē eksplodēja divas bumbas, nodarot bojājumus, bet neviens nav cietis, ziņo policija.

Par uzbrukuma organizēšanu tiek turēts aizdomās basku separātistu grupējums ETA, kas veic uzbrukumus, atbildot uz basku partijas «Batasuna» līdera Arnaldo Otegi aizturēšanu.

Spānijas tiesa ceturtdien pieņēma lēmumu par basku separātistu partijas līdera arestu, jo viņš tiek turēts aizdomās par sakariem ar teroristisko grupējumu ETA, vienlaikus paziņojot, ka viņš var tikt atbrīvots pret 400 000 eiro (aptuveni 281 000 latu) drošības naudu.

Par saistību ar ETA aizliegtās partijas līderi Arnaldo Otegi ceturtdienas rītā, gandrīz astoņas stundas pēc atvešanas uz tiesu, saslēdza roku dzelžos un nogādāja Augstākās tiesas aizturēšanas izolatorā. Viņa advokāts žurnālistiem pie tiesas ēkas pavēstīja, ka partijas «Batasuna» līderis vēlāk tiks pārvests uz paaugstinātās drošības režīma cietumu Madridē. Vienlaikus viņš norādīja, ka iecerēts panākt Otegi atbrīvošanu pret drošības naudu.

Otegi, kas iepriekš pavadījis cietumā četrus gadus par cilvēku nolaupīšanu, šogad zaudēja imunitāti pret tiesisko vajāšanu, ko viņš baudīja kā Basku zemes reģionālā parlamenta loceklis.

Partija noliedz, ka tā būtu ETA politiskais spārns, tomēr atsakās nosodīt grupējuma izvērsto teroristisko kampaņu. Otegi aicinājis valdību sākt sarunas, lai pārtrauktu vardarbību.

Augstākā tiesa izsniedza arī orderi Otegi partijas biedra Hona Salaberrijas arestam, jo viņš neieradās sniegt liecību. Arī Salaberrija šogad zaudēja savu deputāta imunitāti.

Spriedums Otegi lietā, kas ierosināta plašākas izmeklēšanas ietvaros par «Batasuna» un ETA sakariem, pieņemts dažas stundas pēc tam, kad ETA tika apsūdzēta par sprādziena sarīkošanu Madridē, kurā tika ievainoti vairāk nekā 50 cilvēki.

Savā bruņotajā kampaņā par Basku zemes neatkarību kopš 1968. gada ETA kaujinieki nogalinājuši vairāk nekā 800 cilvēku. Gan Madride, gan vairākums ārvalstu valdību atzinušas ETA par teroristisku organizāciju.