Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par «Dāvida šovu» TV5 piemērots 1500 latu sods

Par raidījuma «Dāvida šovs» izplatīšanu bērniem nepiemērotā laikā Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) šodien nolēma piemērot telekompānijai TV5 administratīvo sodu 1500 latu apmērā.

NRTP konstatēja, ka 4. maija raidījumā «Dāvida šovs» iekļautie materiāli attiecas uz seksuālām darbībām, tādējādi tas var kaitēt bērnu un pusaudžu fiziskajai, garīgajai un tikumiskajai attīstībai. NRTP raidījumu nodēvējusi par amorālu.

NRTP locekle Ingrīda Brigita Stroda aģentūrai LETA pastāstīja, ka padome nepārtraukti saņem dažādas sūdzības par «Dāvida šovu».

«Dāvida šovs» ēterā tiek demonstrēts plkst. 21.30, lai gan šāda veida raidījumus drīkst demonstrēt pēc plkst. 22, turklāt raidījuma atkārtojums tiek pārraidīts plkst. 9. Konkrētā raidījuma tēma bija grupveida sekss.

Stroda norādīja, ka raidījumā tiek runāts par «kutelīgām tēmām», taču tas jādara profesionāli. Raidījuma veidotājiem reizēm trūkstot mēra izjūtas.

TV5 programmu direktore Gunta Līdaka aģentūrai LETA pauda viedokli, ka šis sods ir kārtējais piemērs NRTP attieksmei pret konkrēto mediju. Šādi pārkāpumi jāvērtē konsekventāk, izskatot arī citu raidorganizāciju programmas, uzskata Līdaka.

Tuvākajā laikā TV5 iepazīsies ar NRTP lēmumu un lems par tālāko rīcību. Pagaidām esot skaidrs, ka, ņemot vērā raidījuma tēmu plašo loku, proti, no smēķēšanas kaitīguma līdz seksuālas dzīves kvalitātei, no nākamās nedēļas «Dāvida šovs» tiks demonstrēts plkst. 22.

Raidījuma galvenais redaktors Niks Volmārs aģentūrai LETA sacīja, ka NRTP lēmumu uzskata par neadekvātu. Šova uzdevums esot runāt par tēmām, kuras cilvēkiem liekas interesantas un par kurām viņi nezina, tieši tādēļ «Dāvida šovam» esot tādi panākumi. «50 gadus esam dzīvojuši valsts iekārtā, kurā sekss neeksistē, pēc šā lēmuma liekas, ka tā ir joprojām,» sacīja Volmārs.

Viņš norādīja, ka var diskutēt par šova manieri, taču, ja raidījuma veidotāji to darītu kā «gudri cilvēki no kanceles», viņos neviens neklausītos.

Citu mediju pārstāvji 90% gadījumu raidījumu vērtē pozitīvi un norāda, ka raidījuma formāts ir līdz šim nebijis un ļoti trāpīgs, apgalvoja Volmārs.