Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lagzdiņš: Kiršteins vēlējās sašķelt Tautas partiju

No Tautas partijas (TP) izslēgtais Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Aleksandrs Kiršteins ir vēlējies sašķelt Tautas partiju (TP), aicinot dažus tās politiķus pievienoties viņam jaunas labēji radikālas partijas veidošanā. Tā aģentūrai LETA sacīja TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš, kura rīcībā esot šāda neoficiāla informācija.

Kiršteins esot uzrunājis vairākus Saeimas TP frakcijas deputātus, arī Dzintaru Ābiķi, Juri Dalbiņu un citus. Lagzdiņš nenoliedza, ka Kiršteins ar savām plašsaziņas līdzekļos plaši atspoguļotajām aktivitātēm veidojis savu publisko tēlu.

TP frakcijas vadītājs, skaidrojot TP valdes lēmumu izslēgt Kiršteinu no partijas, uzsvēra, ka «Ārlietu komisijas vadītājs ir viena no Latvijas ārlietu «sejām», pēc kā mūs vērtē ārvalstīs». «Komisijā nevar strādāt tik neprognozējams un skandalozs politiķis kā «Latvijas [Krievijas Domes deputāts Vladimirs] Žirinovskis»,» sacīja Lagzdiņš.

Viņš informēja, ka Kiršteina vietā darbam Ārlietu komisijas vadītāja amatam tiks virzīta TP deputāte Vaira Paegle un, iespējams, arī Antra Rugāte kā komisijas locekle.

Aģentūrai LETA ar Kiršteinu pagaidām nav izdevies sazināties, jo viņa telefons ir izslēgts vai atrodas ārpus uztveršanas zonas.

Ceturtdien vakarā TP valde vienbalsīgi nolēma izslēgt Kiršteinu no partijas. Kā iepriekš skaidroja Lagzdiņš, TP valde konstatēja, ka Kiršteins pēdējos mēnešos «sācis provokatorisku, ekstrēmu, TP programmai neatbilstošu politisku darbību». Šī Kiršteina rīcība pēdējās dienās esot novedusi «pat pie izteikumiem, kas robežojas ar antisemītismu».

Lagzdiņš uzsvēra, ka «TP ir labēja, konservatīva partija, kuras politika balstās uz latviskās un kristīgās ētikas vērtībām».

Partijas valde uzskata, ka Kiršteins nevar turpināt ieņemt Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja amatu, un ierosina viņu no šā amata atcelt.

Kiršteins bija TP biedrs kopš 1998. gada 28. oktobra. Kā liecina informācija aģentūras LETA arhīvā, Kiršteins 1988. gadā piedalījās Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) dibināšanā. 1997. gada maijā LNNK padome Kiršteinu izslēdza no partijas.

1997. gada jūnijā viņš Nacionālās reformu partijas dibināšanas kongresā ievēlēts par partijas priekšsēdētāju, bet 1998. gada rudenī pārgāja uz Tautas partiju.