Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Paeglei garantēts koalīcijas atbalsts

Valdības koalīcijas partneri atbalstīs Tautas partijas (TP) frakcijas deputātes Vairas Paegles ievēlēšanu Ārlietu komisijas vadītāja amatā no partijas izslēgtā Aleksandra Kiršteina vietā.

Saeimas Latvijas Pirmās partijas (LPP), Zaļo un zemnieku savienības un partijas «Jaunais laiks» frakciju vadītāji aģentūrai LETA pauda viedokli, ka Paegle ārlietās ir pieredzējusi un cienījama kandidāte, un sola atbalstīt viņas iecelšanu šajā amatā.

LPP priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Jaundžeikars aģentūrai LETA atzina: TP lēmums izslēgt Kiršteinu no partijas rindām neesot bijis pārsteigums.

Tā kā, lemjot par Eiropas Padomes Vispārējo mazākumtautību tiesību aizsardzības konvenciju, Kiršteins vēl pēdējā brīdī iesniedzis divus savus priekšlikumus, kurus neatbalstīja koalīcijas partneri un «viņa vadītā komisija pieļāva vairākas kļūdas, kuru dēļ ceturtdien līdz vēlam vakaram aizkavējās balsojums», tas esot bijis paredzams.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA pauda pārsteigumu par koalīcijas partneru lēmumu. Viņam esot žēl Kiršteina, jo Ārlietu komisijas vadītājam, pēc viņa domām, esot bijusi «stingra nacionālā stāja, par ko viņu varēja cienīt».

«Daudzi nepiekrita tam, ko Kiršteins sacīja, tomēr katrā partijā ir citādi domājoši cilvēki, arī ZZS,» teica Brigmanis, minot savas partijas pārstāvi Leopoldu Ozoliņu.

JL frakcijas vadītājs Kārlis Šadurskis pauda viedokli, ka Kiršteina izteikumi robežojas ar antisemītismu. Tomēr tas, vai viņš bija jāizslēdz no partijas, ir tikai un vienīgi TP kompetencē. Lai gan JL iepriekš pauda vēlmi iegūt vairāk komisiju vadītāju amatu, JL nepretendēs uz Kiršteina vietu, paužot atbalstu Paegles ievēlēšanai, sacīja Šadurskis.

Kā aģentūrai LETA sacīja TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš, Kiršteins, iespējams, ir vēlējies sašķelt Tautas partiju (TP), aicinot dažus tās politiķus pievienoties viņam jaunas labēji radikālas partijas veidošanā.

Ar Kiršteinu pagaidām nav izdevies sazināties, jo viņa mobilais telefons ir izslēgts vai atrodas ārpus uztveršanas zonas.