Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Varētu izvērtēt «Gardas meitenes» darbību Ārlietu komisijā

Iespējamā nākamā Saeimas Ārlietu komisijas vadītāja Vaira Paegle (TP) pieļauj varbūtību, ka līdz ar komisijas vadības maiņu varētu tikt izvērtēta arī vienas no «Gardas meitenēm» — komisijas darbinieces Līgas Apines — darbība.

Paegle sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra, ka jebkura komisijas darbinieka, arī Apines, darbs tiks izvērtēts tikai Darba likumā noteiktajā kārtībā. «Latvija ir tiesiska valsts, un viens no tās pamatprincipiem nosaka, ka darbinieku nedrīkst diskriminēt politisko uzskatu dēļ,» teica politiķe.

Vaicāta, vai Apines darba vērtējumu varētu ietekmēt saistība ar skandalozo Latvijas Nacionālās frontes vadītāju Aivaru Gardu, Paegle uzsvēra, ka cilvēka uzskati un darba vērtējums ir divas atšķirīgas lietas.

Vērtējot Kiršteina darbību Ārlietu komisijā, politiķe norādīja, ka Kiršteins ir pieredzējis politiķis, kurš ilgstoši darbojies ārlietās. «Tomēr viena lieta ir tas, ko var atļauties teikt parasts politiķis, bet kas cits — ko var atļauties tik augsta amatpersona kā Ārlietu komisijas vadītājs,» piebilda Paegle.

Viņa norādīja, ka Latvijas ārpolitikas veidošanā ir divi stūrakmeņi: ārlietu ministrs un Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs.

Tautas partija ceturtdien nolēma Kiršteinu izslēgt no savām rindām, kā arī nomainīt viņu Ārlietu komisijas vadībā.