Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izraēla asi nosoda Kiršteina izteikumus

Izraēlas Ārlietu ministrija asi nosoda Saeimas Ārlietu komisijas vadītāja Aleksandra Kiršteina izteikumus saistībā ar aicinājumu ebreju kopienai neatkārtot 1940. gada kļūdas un cer, ka arī Latvijas līderi un tauta tos nepārprotami nosodīs.

Kiršteins atbildes paziņojumā Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes aicinājumam mazināt antisemītismu Latvijā mudināja kopienu neatkārot 1940. gada kļūdas, atklāti sadarbojoties ar latviešu tautas ienaidniekiem.

Izraēlas vēstniecības Latvijā un Lietuvā izplatītajā paziņojumā norādīts, ka Izraēlas Ārlietu ministrija nosoda šādus mājienus un uzskata, ka tie ir draudīgi un galēji nopietni.

Izraēla cer, ka Kiršteina paziņojums veicinās sašutumu Latvijas līderos un sabiedrības vairākumā, un ir pārliecināta, ka Saeimas Ārlietu komisijas vadītāja teiktais saņems nepārprotamu nosodījumu.

Izraēlas Ārlietu ministrija aicinājusi pie sevis Latvijas vēstnieku, lai izskaidrotu radušās situācijas nopietnību.

Tautas partija (TP) ceturtdien nolēma Kiršteinu izslēgt no savām rindām, kā arī nomainīt viņu Ārlietu komisijas vadībā. Visticamāk, komisijas vadība tiks uzticēta TP pārstāvei Vairai Paeglei.