Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«The Briefings» — mūziķi no pilsētas, kurā piedzimst vējš

Ar ko tev saistās Liepāja? Vēju pilsēta, mūziķu dzimtene? Tumsa, Līvi, Fomins un Kleins? Šo populāro mūziķu rindas ir papildinātas ar jaunu blici — «The Briefings»!


The Briefings ir četru mūziķu apvienība, kuru radītā mūzika piedēvējama neosoul un contemporary jazz žanram. Kā tas skan? Nu, droši esi dzirdējis kaut ko no Ališas Kīšas, Erykah Badu vai RAD repertuāra. Grupas pirmsākumi meklējami 2004. gada janvārī, kad tā uzsāka savu mērķtiecīgo darbību, bet drīz vien šai muzikālajai apvienībai pievienojās Juris Peterlevics (23), kurš šobrīd spēlē ģitāru, bet ir apdāvināts ar īpašām čellista dotībām. Kas zin`, varbūt nākotnē grupa savam skanējumam pievienos arī čella skaņas?! Jauno grupu konkursā Tu esi pamanīts 05  Kristīna tika godināta kā labākā vokāliste, konkursā «Sony Jazz Stage `05» «The Briefings» soliste ieguva skatītāju simpātijas balvu un īpašo balvu par novatorismu džeza dziedāšanā. Un tās nav vienīgās viņu balvas! Turklāt debijas singls «Nothing» SWH topā uzkāpa pat līdz sestajai pozīcijai. Pašlaik vari dzirdēt viņu jaunāko singlu «The game».

Mūziķi = pedagogi? :)

Nu kurš reāli stilīgs skolēns sev par skolotāju negribētu tādu foršu skolotāju, kurš dzied reālas dziesmas un atrodas radio SWH topā? Varbūt kādiem Liepājas skolēniem pēc pāris gadiem paveiksies redzēt šos jaunos un atraktīvos mūziķus savas klases priekšā, mācot kādu no sarežģītajiem mācību priekšmetiem, jo VISI grupas dalībnieki ir topošie pedagogi! Basģitārists Raimonds Dobelis (22) un ģitārists Juris Peterlevics (23) studē Liepājas Pedagoģiskajā augstskolā  un jau piektajā kursā apgūst sociālzinības. Sandis Volkovs un Kristīna Šmite arī studē tajā pat augstskolā — tātad ir topošie pedagogi, bet Sandis apgūst lietišķo mākslu un dizainu, Kristīna — franču valodu. Grupai par skolotāja profesiju ir daudz ko teikt, bet kā reālus skolotājus klases priekšā viņi sevi pagaidām nespēj iztēloties. «Es zinu, ka es to varētu, bet nezinu, vai gribu…» — tā savas domas par pedagoga karjeru formulē Juris. Bet par vienu gan visa liepājnieku blice ir vienisprātis — ja dzīvē nepaveiksies ar mūziku, tad būšot skolotāji! «Mārtiņš Freimanis arī ir skolotājs, viņš pat pāris gadu mācīja angļu valodu skolā, bet tagad vairs ar to nenodarbojas, tātad viņam ir paveicies,» — tā secina basģitārists Raimonds. Grupa cer Kristīnas franču valodas prasmes turpmāk izmantot arī savā skanējumā, viena dziesma franču valodā Kristīnai jau esot tapusi! :)


Tuvākā nākotnē

Visi mūziķi atzīst, ka vienā istabā sēdēt netaisoties, jau tagad aktīvi uzstājoties un muzicējot Liepājas kafejnīcās, kurās jau tiekot uzskatīti par savējiem. Viņi atzīst, ka pamazām ir sākuši iekarot arī Rīgas publiku. «Esam uzstājušies Rīgā jau neskaitāmas reizes, un uzreiz var redzēt atšķirību starp Liepājas un galvaspilsētas klausītājiem — Rīgā publika ir inteliģentāka. Šeit ir plašāks piedāvājums, tāpēc publiku nav tik viegli pārsteigt,» — tādi ir vokālistes Kristīnas novērojumi. Bet The Briefings ir pārliecināti, ka atraduši savu nišu, kur darboties, — un ir gatavi  mērķtiecīgi strādāt un sasniegt visu, ko vien var sasniegt. Par šiem daudzsološajiem mūziķiem ir liela interese arī no ierakstu kompānijām, tāpēc grupa nebaidās solīt, ka albums būs drīz!


Viedoklis

«The Briefings» festivālā «Bildes 2004» sadziedājās ar Jāni Stībeli. Viņš par šiem jaunajiem mūziķiem izsakās ļoti pozitīvi: «Es esmu tiešām daudz spēlējis ar jaunajiem mūziķiem, un galvenais, kas viņos ir, — tā ir degsme, pozitīvās emocijas. Viņos tā uguntiņa vēl deg. Un galvenais tagad ir nepadoties un ieturēt to kursu, ko viņi ir uzņēmuši!»