Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret kādu Ceļu policijas darbinieku

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret kādu Ceļu policijas darbinieku un trim Narkoloģijas valsts aģentūras (NVA) darbiniecēm par noziedzīgām darbībām saistībā ar alkohola ekspertīzes veikšanu. Ceļu policijas darbinieks tiek turēts aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, savukārt NVA darbinieces — par dokumentu viltošanu.

Par to interneta portālu «Apollo» informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļa.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka Ceļu policijas darbinieks sazinājies ar NVA darbiniecēm un vienojies par to, ka pārbaudes laikā kādam ceļu satiksmes negadījuma izraisītājam tiks fiksēts būtiski mazāks mērījums par notikuma vietā konstatēto alkohola koncentrāciju asinīs. Alkohola ekspertīzes viltošanas rezultātā vainīgajai personai būtiski tika samazināts administratīvais sods — naudas sods no 350 latiem līdz 150 latiem, bet tiesību atņemšana no 20 uz 6 mēnešiem.

KNAB izmeklēšanas rezultātā iegūtie pierādījumi liecina, ka pēc ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanas vainīgajam autovadītājam konstatēja 2,12 pirmajā un 1,95 promiles otrajā pārbaudes reizē. Tomēr persona nepiekrita policijas veiktajiem mērījumiem notikuma vietā un devās uz Narkoloģijas valsts aģentūru, kur autovadītājam fiksēja būtiski mazāku alkohola koncentrāciju asinīs — mazāk kā viena promile. Par to ceļu satiksmes negadījuma izraisītājs NVA darbiniecēm samaksāja 50 latu.

Trim NVA darbiniecēm un Ceļu policijas darbiniekam piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīves vietas nemainīšanu.