Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šogad muita aizturējusi 3567 viltotas preces

Šā gada pirmajos trijos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) teritoriālo iestāžu muitas pārvalžu darbinieki aizturējuši 2500 latu vērtus dažādu pazīstamu firmu preču viltojumus jeb preces, kas atzītas par kontrafaktām.

Kā aģentūru LETA informēja VID Galvenās muitas pārvaldes (GMP) sabiedrisko attiecību speciāliste Marika Salmiņa, šogad muita aizturējusi 3567 viltotas preces.

Lai nodrošinātu intelektuālā īpašuma aizsardzību, šā gada pirmajā ceturksnī GMP bija saņēmusi 42 personu pieteikumus intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzībai. Šogad muitā saņemts par 15 pieteikumiem vairāk nekā 2004. gada pirmajos trijos mēnešos, kad intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nodrošināšanai muitā bija saņemti 27 pieteikumi.

Šogad aizturētās viltotās preces galvenokārt bija apģērbi un apavi, kā arī automašīnu piederumi, kas bija marķēti ar preču zīmēm «Playboy», «Dolce&Gabana», «Wrangler», «Hugo Boss», «Nike», «Puma», «Adidas», «Just Cavalli», «Reebok», «Lacoste», «Kenzo», «Esprit», «Audi», BMW.

Šogad muitas darbinieki 69 942 gadījumos veikuši muitas kontroles pasākumus un par konstatētajiem pārkāpumiem noformēti 543 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Pirmajos trīs mēnešos muitas darbinieki sešos gadījumos atklājuši narkotiku pārvadāšanu un aizturējuši narkotiskās vielas, arī 415 gramus magoņu salmu, 5,27 gramus marihuānas, 3,75 gramus hašiša. Vienā gadījumā atrastas psihotropās vielas.

Par stratēģiskās nozīmes un dubultā pielietojuma preču pārvietošanas noteikumu pārkāpumiem šogad muitas darbinieki noformējuši divus administratīvā pārkāpuma protokolus.

Salmiņa informēja, ka, veicot ceļotāju bagāžas muitas kontroli starptautiskās lidostas «Rīga», pasažieru ostas un citos muitas kontroles punktos, muitnieki mēdz atklāt tādus priekšmetus, kuru pārvietošana pāri robežai privātām vajadzībām saskaņā ar Vašingtonas konvenciju par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām ir iespējama tikai ar atbilstošu atļauju un obligātajām veterinārajām vai fitosanitārajām atļaujām.

Šogad konvencijas prasību neievērošana atklāta vienu reizi, un muitniekiem nācies konfiscēt četrus koraļļu kolonijas fragmentus.