Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai skatīsies uz Šūmaheru — zaudētāju?

Nedēļas nogalē Nīrburgringas aplī Vācijā notiks F-1 pasaules čempionāta septītais posms — Eiropas Grand prix, kurā iepriekšējo sezonu pārliecinošais līderis Mihaēls Šūmahers neieradīsies ne tuvu kā līderis.

Diez vai Nīrburgringā tribīnes būs tik pilnas kā iepriekšējos gados, kad skatītāji nāca, lai sveiktu tautieti ar kārtējo uzvaru. Tiesa, zināma intriga pastāv — Šūmahers pirms katra posma sola, ka beidzot būs spējīgs cīnīties par uzvaru, taču — kā nav, tā nav, bet varbūt šoreiz? Katrā ziņā čempionāta intrigai tas nāktu tikai par labu, lai gan arī gaidāmā spānieša Fernando Alonso duelēšanās ar beidzot sevi pa īstam apliecināt sākušo somu Kimi Reikenenu diez vai atstās kādu vienaldzīgu. Līdzjutēju intereses nolūkos acīmredzot tika pamatīgi uzpūsts brāļu Šūmaheru konflikts, kas notika pēc iepriekšējā posma, kad starta finiša taisnē vecākais Šūmahers nepieklājīgi uzbruka sestajā vietā jau finišējušajam Ralfam un abi nebija tālu no avārijas. Vācu prese tīksminās, stāstot, kā Ralfa sieva Kora ķērās klāt situācijas analīzei. «Ralfs var būt neapmierināts ar Mihaēlu. Risks, kādu izvēlējās Mihaēls, nebija attaisnojams. Aiz finiša līnijas nevar tikt pie punktiem.» Šūmaheru menedžeris Villijs Vēbers, kas ļoti vēlas, lai abu brāļu otrās puses uzsvestos kā Viktorija Bekhema, diez vai ir apmierināts ar Koras jaukšanos ne savās lietās. Par piemēru viņš var minēt arī Korinu Šūmaheri, kura atšķirībā no Koras savu laulāto necenšas ietekmēt. Lai vai kā, bet samierināt brāļus metās arī tēvs Rolfs, un pienākušas ziņas, ka abi paspieduši viens otram ķepas.

McLaren komandas vadītājs Rons Deniss ir pārliecināts — ja divu pēdējo posmu uzvarētājs Reikenens turpinās tādos pašos ātrumos vismaz divās nākamajās sacensībās, viņš pakāpeniski noķeršot Alonso. «Mums bija nepieciešams laiks, lai parādītu mašīnas potenciālu,» uzsver Deniss. «Tagad vairs nav iemeslu, kāpēc mēs nevarētu arī turpmāk braukt tik labi, tomēr Alonso priekšgalā aizvien vēl jūtas stabili. Mēs ticam, ka varam uzvarēt. Šobrīd mūsu mašīnai nav konkrētu trūkumu. Bet katrā nākamajā sacensībā mēs to vēl vairāk uzlabosim.«

Kā zināms, FIA atkal mainījusi F-1 čempionāta kvalifikācijas sistēmu — no Eiropas Grand prix braucējiem vairs nebūs jādodas trasē svētdienas rītā, lai noteiktu poleposition īpašnieku. Kvalifikācija notiks sestdien, kad braucējiem tiks dota stunda, lai uzrādītu savu apļa laiku, turklāt mašīnas būs uzpildītas ar degvielu, ko nāksies izmantot sacīkstē. «Esmu pārliecināts, ka jaunā kvalifikācija mums nedaudz var skādēt,» atzīst Renault komandas pilots Džankarlo Fizičella. Tiek uzsvērts, ka šis kvalifikācijas formāts būs tikai pagaidu, bet no nākamās sezonas atgriezīsies vecais labais pilotu izbrauciens izvēles kārtībā (stundas kvalifikācijā) ar 12 apļiem katram.