Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno uz datorspēlēm izvietot informāciju, kāda vecuma bērniem tās paredzētas

Lai mazinātu iespēju bērniem kļūt atkarīgiem no datorspēlēm, Bērnu un ģimenes lietu ministrija iecerējusi marķēt datorspēles, nosakot, kāda vecuma bērniem tās domātas, kā arī datorspēļu salonos izvietot zīmes, kas brīdina par datorspēļu kaitīgumu.

Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks (LPP), šonedēļ Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputātiem stāstot par rīcības plānu koncepcijas «Valsts ģimenes politika» īstenošanai, norādīja, ka pašlaik tiek izstrādāti Ministru kabineta noteikumi, kas paredzēs marķēt datorspēles, nosakot, kāda vecuma bērniem tās ir domātas.

Tāpat iecerēts datorspēļu salonos ieviest brīdinājuma zīmes, kas informēs par datorspēļu kaitīgumu. Atbilstošus Ministru kabineta noteikumus plānots izstrādāt līdz šā gada nogalei.

Ministrija cer, ka, īstenojot šos pasākumus, izdosies novērst bērnu un citu ģimenes locekļu atkarību no datorspēlēm un azartspēlēm.

Rīcības plānu koncepcijas «Valsts ģimenes politika» īstenošanai 2004.-2013. gadam valdība pieņēma pērnā gada novembrī. Tas paredz dažādus pasākumus, kuru mērķis ir padarīt Latviju par ģimenei draudzīgāku un piemērotāku valsti. Dokumentā iekļauti uzlabojumi, ko nepieciešams veikt 14 dažādās dzīves jomās, tostarp sociālajā, medicīnas, izglītības un citās sfērās, lai atvieglotu ģimeņu un bērnu dzīves apstākļus.