Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas domes koalīcijas organizatoriskajā darbā pastāv problēmas

Apvienība «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) uzskata, ka Rīgas domes valdošās koalīcijas organizatoriskajā darbā pastāv problēmas, tāpēc partija plāno pārrunāt šos jautājumus ar partijas «Jaunais laiks» (JL) pārstāvjiem, šodien apvienības domes sēdē atzīmēja TB/LNNK priekšsēdētājs Jānis Straume.

«Man šķiet, ka dažas lietas Rīgas domē pēc labējās koalīcijas izveidošanas nevirzās tik labi, kā bija iecerēts,» teica Straume.

Kā aģentūrai LETA sacīja Straume, TB/LNNK nav apmierināta ar lēnajām izmaiņām Rīgas pašvaldības uzņēmumu uzraudzības institūcijās. Tāpat Straume vēlētos dzirdēt no JL pārstāvjiem skaidrojumu par to, kāpēc Rīgas domes koalīcija atbalsta kreiso spēku deputātu ievēlēšanu pašvaldības institūcijās. Kā piemēru TB/LNNK pārstāvis minēja bijuša Rīgas mēra Gundara Bojāra (LSDSP) ievēlēšanu Rīgas Meža aģentūras konsultatīvā komisijā.

«Es pieļauju, ka šeit ir Tautas partijas un Latvijas Pirmās partijas intereses neļaut domes koalīcijai strādāt saskaņoti,» piebilda Straume, norādot, ka jau tuvākajā laikā apvienības pārstāvji plāno tikties ar JL vadību, lai apspriestu šos jautājumus.

«Ja ir paņemta vara rokās, tad tā ir jānostiprina ar visiem demokrātiskiem līdzekļiem. Savādāk mēs neko nekad neizdarīsim,» apvienības domes sēdē teica Rīgas vicemērs Jānis Birks (TB/LNNK).

Birks atzīmēja, ka aptuveni divu mēnešu nostrādātais laiks Rīgas pašvaldībā parādīja, ka labējās koalīcijas darbs ar 31 deputāta balsīm ir ļoti sarežģīts, jo koalīcijas parteriem visu laiku ir jāmeklē kopējie saskarsmes punkti sava starpā.

Tomēr Birks īpaši uzsvēra, ka labēja Rīgas domes koalīcija, kurā ietilpst arī «tēvzemieši», ir «nacionālākā un racionālākā», tāpēc tai ir lielas potences, lai veiktu darbus rīdzinieku labā.

Savukārt Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirektors Juris Viņķelis (TB/LNNK), kurš aptuveni mēnesi atpakaļ tika iecelts Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirektora amatā, sūrojas par «mantojumu», ko viņam atstājis iepriekšējais izpilddirektors Jāzeps Kozurs (LSDSP).

Viņķelis apgalvoja, ka situācija izpilddirekcijā patlaban ir ļoti bēdīga, jo iepriekšējais izpilddirektors organizējis darbu izpilddirekcijā «padomju virsnieka izpratnē», tāpēc Viņķelis aicināja apvienības biedrus pieteikties darbam izpilddirekcijā un nākt klajā ar saviem priekšlikumiem par izpilddirekcijas darba uzlabošanu.