Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielākā viena autovadītāja nesamaksāto sodu summa pārsniedz 4000 latu

Lielākais nenomaksātais sods, ko kopš pagājušā gada 1. jūlija sakrājis viens autovadītājs, pārsniedz 4000 latu, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācija.

Savukārt kopumā Latvijā nenomaksāto sodu summa 1000 latu pārsniedz jau 50 cilvēkiem. Marta sākumā šādu cilvēku bija uz pusi mazāk.

CSDD direktors Andris Lukstiņš atzīst, ka reāli Latvijā soda piedzīšanas mehānisms darbojas vāji un to būtu nepieciešams uzlabot.

Direkcija ierosina ieviest piedziņas mehānismu — transportlīdzekļa aizturēšanu līdz soda nomaksai par smagākajiem pārkāpumiem, piemēram, braukšanu reibumā vai braukšanu bez tiesībām.

LETA jau ziņoja, ka no šā gada 1. jūlija autovadītājiem, kas gada laikā nebūs samaksājuši administratīvo sodu, tiks piemērots tiesību izmantošanas aizliegums. Ja šādu autovadītāju uz ceļa apstādinās policija, viņam ne tikai būs jāšķiras no vadītāja apliecības, bet arī būs jāmaksā 30 latu sods.

Šāda prasība ieviesta, lai pamazām veidotu autovadītājos soda neizbēgamības izpratni. Iepriekš autovadītāji izmantoja dažādus paņēmienus, lai sodu nenomaksātu, savukārt patlaban radīts mehānisms, kas liek cilvēkam rīkoties laikus, uzskata CSDD.